حذف پیش‌دانشگاهی تا دو سال دیگر/کنکور سراسری به قوت خود باقی است

حذف پیش‌دانشگاهی تا دو سال دیگر/کنکور سراسری به قوت خود باقی است

معاون وزیر آموزش و پرورش بیان داشت: با حذف مقطع پیش دانشگاهی کنکور سراسری به قوت خودش باقی می ماند و ساختار 6-3-3 تکمیل می شود.

علی رزافشان معاون آموزش متوسطه در گفت و گو با خبرنگار   حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان  گفت:در حال حاضر نمرات پایه دوم و سوم متوسطه یعنی پایه های ۱۱ و ۱۲ به عنوان سابقه تحصیلی دانش آموز محسوب شده و این طرح در ورود آنان به دانشگاه تاثیرگذار است.
 
وی ادامه داد: مقطع پیش‌دانشگاهی در دو سال آینده حذف می شود و ساختار 3-3-6 نیز طی آن تکمیل می‌شود، اما کنکور سراسری همچنان پابرجا می‌ماند هم چنین با توجه به ورود ساختار 3-3-6 امسال پایه اول متوسطه نداشتیم و سال بعد پایه دوم متوسطه نخواهیم داشت همچنین در سال 96 پایه سوم متوسطه نداریم و به همین ترتیب با استقرار پایه دوازدهم در ساختار جدید، پیش‌دانشگاهی در دو سال آینده حذف می شود که با حذف این مقطع ساختار 3-3-6 کامل می‌شود.
 
وی ادامه داد: طی تغییراتی که در چند سال اخیر صورت گرفت، ساختار آموزشی ما از 5 سال ابتدایی، سه سال راهنمایی، سه سال متوسطه و یک سال پیش‌دانشگاهی به ساختار 3-3-6 تغییر پیدا کرد. اما باید در نظر داشته‌ باشیم که کنکور سراسری با حذف سال پیش‌دانشگاهی همچنان به قوت خود باقی است.
 
وی در پایان گفت: امسال تصویب شد که امتحانات نهایی دوره پیش‌دانشگاهی 5 درصد تأثیر مثبت در کنکور سراسری داشته باشد و در 2 سال آتی که دوره پیش‌دانشگاهی حذف می‌شود دروس نهایی نیز در پذیرش کنکور مؤثر خواهد بود.

پاسخ دهید

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...