فضیلت دانش بالاتر از هر عبادت است

فضیلت دانش بالاتر از هر عبادت است

فضیلت دانش بالاتر از هر عبادت است

  اخبار کنکور

فضیلت دانش و کسب علم به گونه ای است که بالاترین عبادات شمرده می شود چون با علم و دانش می توان داروهایی را کشف کرد و جان هزاران انسان را نجات داد.

 

 

به گزارش ایسنا، محمدرضا حافظی، رییس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور در همایش علمی نخبگان و جشن تجلیل از برترینهای آزمون سراسری که در مرکز همایش های صدا و سیما و با حضور برخی چهره های علمی، مسوولان و استادانی از دانشگاه های تهران، صنعتی امیرکبیر ، علم صنعت و تفرش برگزار شد گفت: بیش از 600 هزار خیر مدرسه ساز در داخل کشور و خیرینی نیز در خارج از کشور داریم که از این امر مهم حمایت می کنند.

 

وی به رتبه های برتر حاضر در همایش تجلیل از نخبگان گفت: شما افرادی هستید که مدیران شایسته کشور خواهید بود و مسوولیت آینده برعهده شماست و اگر جامعه خیرین موفق شده 35 درصد از مدارس کل کشور را احداث کند این افتخاری است که شما آن را توسعه می دهید.

 

متولی بنیاد علمی آموزشی قلم چی (وقف عام) هم در این همایش گفت: کنکور سراسری که در ایران برگزار می شود در دانشگاههای برتر برخی کشورها نیز با همین کیفیت برگزار می شود که از آن جمله می توان به ژاپن، کره جنوبی، چین، ترکیه، یونان و حتی آمریکا اشاره کرد.

 

وی با اشاره به نقش اولیا در در بخشی از سخنان خود با بیان اینکه امسال رشد عیار علمی اولیای رتبه های برتر را شاهد بودیم تاکید کرد: عدالت آموزشی از مهم ترین اهدافی است که ما به دنبال آن هستیم و دانش آموزی نباید به دلیل مشکل مالی از این عرصه جا بماند.

 

در این همایش از 16 رتبه برتر نابینا هم با حضور مسوولان تقدیر به عمل آمد. حضور رتبه های برتر که با شرایط ویژه به موفقیت دست یافتند از ویژگی های همایش امسال بود: دانش آموزی که با غلبه بر سرطان خون توانسته رتبه 525 کنکور ریاضی را کسب کند، دانش آموزی که در یک تصادف دست راست خود را از دست می دهد و یاد می گیرد که با دست چپ کار کند و در کنکور 94 توانسته رتبه چهار را در رشته انسانی کسب کند، و دانش آموزی از منطقه دشتیاری که موفق به کسب رتبه 30 کنکور سراسری در رشته انسانی شده است، پیام این رتبه های برتر این است که همه دانش آموزان می توانند موفق شوند حتی اگر در شرایط سخت باشند.

 

همچنین در این مراسم عنوان شد که هر ساله خدمات بنیاد برای افراد نابینا و کم بینا توسعه می یابد و در این راستا دانش آموزان استثنایی در تمام مقاطع در سراسر کشور به صورت رایگان از آزمون های بنیاد استفاده می کنند و کتاب های مورد نیاز دانش آموزان نیز به صورت سی دی و دی وی دی تهیه شده و در اختیار دانش آموزان مربوطه قرار داده می شود.

پاسخ دهید

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...