فریب مؤسسات خصوصی انتخاب رشته کنکور را نخورید

فریب مؤسسات خصوصی انتخاب رشته کنکور را نخورید

رئیس گروه مشاوره تربیتی و تحصیلی آموزش و پرورش شهر تهران گفت:‌ داوطلبان در بحث انتخاب رشته کنکور فریب مؤسسات خصوصی را نخورند. صرف ورود به دانشگاه مهم نیست بلکه باید تمام جوانب به‌ویژه رفتن به یک شهر دیگر را مدنظر داشته باشند.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از  تسنیم،ابوالفضل رحمانی رئیس گروه مشاوره تربیتی و تحصیلی آموزش و پرورش شهر تهران  با اشاره به اینکه امسال نیز همانند سال گذشته آموزش و پرورش شهر تهران در بخش معاونت پرورشی و اداره مشاوره در بحث انتخاب رشته خدماتی را به داوطلبان ارائه می‌کند، اظهار داشت:‌ 60 پایگاه مشاوره انتخاب رشته کنکور در سطح شهر تهران فعالیت خود را از صبح روز پنجشنبه اول مرداد آغاز می‌کنند.

وی افزود:‌ در هر منطقه آموزش و پرورش حداقل یک پایگاه انتخاب رشته ویژه دختران و یک پایگاه ویژه پسران فعال است که در این پایگاه‌ها خدمات انتخاب رشته با دقت و شناخت کامل از وضعیت پذیرش دانشگاه‌ها توسط کارشناسان مشاوره تحصیلی ارائه می‌شود.

رئیس گروه مشاوره تربیتی و تحصیلی آموزش و پرورش شهر تهران گفت:‌ برای مشاورانی که در پایگاه‌های انتخاب رشته به داوطلبان خدمات ارائه می‌کنند، دوره‌های آموزشی برگزار شده است تا از نحوه انتخاب رشته صحیح، ظرفیت دانشگاه‌ها و وضعیت سهمیه بندی‌ها بر اساس اطلاعات ارائه شده از سوی سازمان سنجش آگاه باشند.

رحمانی تصریح کرد: در پایگاه‌‌های انتخاب رشته آموزش و پرورش خدمات مشاوره طی دو مرحله ارائه می‌شود. ابتدا مشاوره گروهی در قالب گروه‌های 6نفره تا 12نفره به داوطلبان ارائه می‌شود و پس از آن بر اساس فرم‌های تکمیل شده از سوی داوطلبان، علاقه‌مندی‌ آنها به رشته، شهر و دانشگاه‌ها مشخص می‌شود و براساس ترازهای کسب شده انتخاب رشته توسط نرم افزار انجام می‌شود.

وی بیان کرد:‌در مرحله سوم مشاوره فردی ارائه می‌شود که هر داوطلب با یک مشاور متخصص صحبت کرده و خدمات مشاوره دریافت می‌کند و در نهایت توصیه‌هایی به او شده و اولویت بندی رشته‌ها برای داوطلب مشخص می‌شود اما در نهایت این داوطلب و خانواده او هستند که کار نهایی انتخاب رشته را انجام دهند.

رئیس گروه مشاوره تربیتی و تحصیلی آموزش و پرورش با توصیه به خانواده‌ها مبنی بر اینکه برای انتخاب رشته دقت کافی را داشته و مراقب باشند فریب مؤسسات خصوصی را نخورند،‌گفت:‌ در ایام انتخاب رشته دانشگاهی، مؤسسات و آموزشگاه‌هایی هستند که بدون آگاهی لازم اقدام به مشاوره می‌کنند و با تبلیغات وسیع می‌توانند خانواده‌ها را جذب کنند.

رحمانی ادامه داد:‌ داوطلبان توجه داشته باشند صرف ورود به دانشگاه مهم نیست بلکه باید بررسی کنند بعد از انتخاب رشته می‌توانند به شهرستان بروند یا اصلاً خانواده اجازه تحصیل در رشته‌ای خاص را به دختران خود می‌دهند.

وی با اشاره به اینکه پایگاه‌های انتخاب رشته آموزش و پرورش از صبح پنجشنبه اول مرداد فعالیت خود را آغاز می‌کنند، افزود:‌ فعالیت این پایگاه‌ها تا پایان فرصت انتخاب رشته ادامه دارد. سال گذشته هزینه دریافت شده در این پایگاه‌ها 50هزار تومان بود که امسال نهایتاً 10 درصد افزایش داشته باشد. خانواده‌های شهدا، جانبازان، ایثارگران و فرهنگیان از تخفیف 50درصدی بهره‌مند هستند.

پاسخ دهید

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...