روش مطالعه درس ادبیات فارسی از زبان رتبه های تک رقمی

روش مطالعه درس ادبیات فارسی از زبان رتبه های تک رقمی

نحوه مطالعه شیمی و ادبیات از زبان نفرات برتر کنکور

محمد استاد محمدی (رتبه 1 کشور ): من در درس شیمی روش بسیار خوبی برای مطالعه داشتم . روش من این بود که تک تک نکات کتاب را ریز به ریز از متن خارج می کردم و آن را در برگه ی یادداشت می کردم . تا زمانی که کتاب درسی را تمام نمی کردم سراغ هیچ کتاب تستی نمی رفتم و سعی می کردم تا جایی که امکان دارد به طور مفهومی این درس را مطالعه کنم و آن را در برگه ای یادداشت می کردم. تا زمانی که کتاب درسی را تمام نمی کردم سراغ هیچ کتاب تستی نمی رفتم و سعی می کردم تا جایی که امکان دارد به طور مفهومی این درس را مطالعه کنم.

ادبیات :روش ابتدایی من برای ادبیات این بود که هر هفته ای که آزمون داشتیم اگر برای مثال 2 فصل از ادبیات در آزمون بود من این دو فصل را در یک روز مطالعه می کردم ولی بعدا دروس ادبیات را در چند روز تقسیم کردم و هر روز مثلا 1 درس را می خواندم . با این روش فرایند فراموشی من کند تر می شد و راحت تر می توانستم در آزمون به سوالات ادبیات پاسخ دهم – این درس را در ابتدا به صورت درس به درس می خواندم و راندمان خوبی نداشتم اما تغییر روش دادم و درس را به صورت مبحثی خواندم که بسیار مفید تر بود.( آرایه ، تاریخ ادبیات...)
ونداد داود نیا( رتبه 4 کشور) دینی: ابتدا با تست زدن شروع کردم ولی به هیچ نتیجه ای نرسیدم ولی در نهایت فقط متن کتاب را خواندم و نکته های آن را درآوردم . هر روز از خودم یک آزمون دینی مطابق کنکور گرفتم و به شدت مشغول تحلیل کردن تست ها و جاهای از کتاب که تست ها از آن جا طرح شده بود پرداختم و در کنکور دینی را 90 درصد زدم.
شیمی: برای این درس تنها کافی است متن کتاب درسی دقیق خوانده شود.

منبع : مهر و ماه

پاسخ دهید

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...