بازدید وزیر علوم از حوزه های کنکور مشهد و تهران

بازدید وزیر علوم از حوزه های کنکور مشهد و تهران

وزیر علوم، قایم مقام وزیر علوم و رییس سازمان سنجش از حوزه‌های برگزاری در مشهد و تهران بازدید کردند

 

همچنین دکتر ابراهیم خدایی، صبح روز پنج شنبه 21 خردادماه، در حاشیه بازدید از یکی از حوزه های برگزاری آزمون سراسری 94 و در جمع خبرنگارن گفت: آزمون سراسری در  463 در 367 شهرستان با نظم خاصی آغاز شد.
وی، با بیان اینکه 877 هزار نفر در این آزمون ثبت نام کرده‌اند، اظهار کرد: با توجه به اینکه برخی از داوطلبان در دو یا سه گروه آزمایشی شرکت کردند می‌توان گفت که کنکور 94 برای یک میلیون و 29 هزار داوطلب برگزار می‌شود.
دکتر خدایی، با تاکید بر اینکه دفترچه راهنمای انتخاب رشته در دهه اول مردادماه توزیع می‌شود، افزود: ظرفیت دقیق بعد از توزیع دفترچه انتخاب رشته اعلام خواهد شد.
وی در ادامه در مورد صندلی‌های خالی دانشگاه‌ها اظهار کرد: صندلی خالی بیشتر در گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی و علوم انسانی وجود دارد. برنامه وزارت علوم برای این صندلی‌ها پذیرش دانشجوی خارجی مخصوصاً از کشورهای همسایه است.
رییس سازمان سنجش، با تاکید بر اینکه بیشترین صندلی خالی در گروه آزمایشی  علوم ریاضی و فنی وجود دارد ادامه داد: این مساله باید توسط دانشگاه‌ها مدیریت شود. البته صندلی‌ها در دوره روزانه خالی نیست، بلکه این مساله بیشتر در دانشگاه‌های غیرانتفاعی، پیام نور و دانشگاه آزاد وجود دارد.

دکتر خدایی به این سوال که آیا برنامه‌ای برای افزایش ظرفیت پذیرش در نوبت روزانه وجود دارد یا خیر پاسخ داد : ظرفیت پذیرش در دوره‌های روزانه حدود 110 هزار نفر یعنی یک هشتم آمار شرکت‌کنندگان در این آزمون است. با توجه به اینکه گسترش و توسعه آموزش رایگان در دانشگاه‌ها در بحث تحصیلات تکمیلی است برنامه‌ای برای افزایش ظرفیت پذیرش در نوبت روزانه وجود ندارد؛ زیرا پتانسیل و نیاز کشور در دوران تحصیلات تکمیلی است.

پاسخ دهید

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...