آزمون تیزهوشان؛ 25 اردیبهشت 94

آزمون تیزهوشان؛ 25 اردیبهشت 94

خبرگزاری آریا- آزمون سراسری ورود به مدارس استعدادهای درخشان (تیز هوشان) جمعه 25 اردیبهشت در 205 منطقه آموزشی برگزار خواهد شد.
به گزارش خبرگزاری آریا،معاون مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان گفت: شرکت کنندگان در این آزمون می توانند از طریق پایگاه اینترنتی ادارات کل آموزش و پرورش نسبت به تهیه کارت آزمون ورودی اقدام کنند.


محمد نستوه افزود: بیش از 231 هزار دانش آموز برای شرکت در این آزمون ثبت نام کرده اند و در این آزمون 18 هزار نفر پذیرفته خواهند شد.
وی گفت: شرکت کنندگان در این آزمون به 70 سئوال چهار گزینه ای در مدت 100 دقیقه پاسخ خواهند داد.
نستوه افزود: این آزمون برای ورود به دبیرستان های دوره اول متوسطه برگزار می شود و ما امسال به دلیل اجرای نظام جدید آموزشی دانش آموز ورودی به دبیرستان های دوره دوم نداریم.
معاون مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان تاکید کرد: نتایج این آزمون تا پایان خرداد از طریق پایگاه اینترنتی ادارات آموزش و پرورش هر استان اعلام خواهد شد.
نستوه گفت: در این آزمون هر دانش آموز حداکثر سه مدرسه را در هر استان می تواند انتخاب کند که در صورت پذیرش در هر مدرسه امکان تغییر آن وجود نخواهد داشت.
معاون مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان در ادامه گفت: شهریه مدارس استعدادهای درخشان امسال معادل نصف شهریه مدارس غیردولتی در هر منطقه و شهر تعیین شده است.
محمد نستوه افزود: تعداد مدارس استعدادهای درخشان امسال افزایش نمی یابد و تعداد دانش آموزان ورودی به این مدارس 34 درصد نسبت به سال قبل کاهش خواهد یافت.
وی افزود: در سال تحصیلی جدید 10 هزار دانش آموز در672 مدرسه استعداد های درخشان مشغول به تحصیل خواهند شد و در دوره ابتدایی هیچ مدرسه با عنوان استعدادهای درخشان نخواهیم داشت.
نستوه ادامه داد: آموزش و پرورش امسال با کمبود شدید نیروی انسانی روبروست و با هماهنگی های به عمل آمده امسال از نیروهای رسمی آموزش و پرورش درفعالیت های فوق برنامه مدارس استعدادهای درخشان استفاده می شود.

پاسخ دهید

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...