سازمان سنجش: همه در آزمون امسال، قبول می شوند

سازمان سنجش: همه در آزمون امسال، قبول می شوند

شمار شرکت کنندگان در آزمون سراسری پارسال یک میلیون و 31 هزار و 382 نفر بود درحالی که امسال 887 هزار و 845 داوطلب در آزمون سراسری 94 شرکت کرده اند.آفتاب :

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور امروز گفت: از آنجا که گنجایش دانشگاه های کشور یک و نیم میلیون نفر است با تعداد کنونی شرکت کنندگان همه آنها در آزمون ورود به دانشگاهها قبول می شوند.
 
به گزارش خبرگزاری صداوسیما ، حسین توکلی با اعلام این که آمار شرکت کنندگان کنکور امسال کاهش یافته است  افزود: شمار شرکت کنندگان در آزمون سراسری پارسال یک میلیون  و 31 هزار و 382 نفر بود درحالی که امسال 887 هزار و 845 داوطلب در آزمون سراسری 94 شرکت کرده اند.
 
او گفت: این خبر خوشی برای داوطلبان بخاطر شانس بیشتر آنها در قبولی است.
 
نتایج آزمون، هفته اول مرداد
 
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشورافزود: چهل و پنجمین آزمون سراسری کشور روزهای  21 و 22خرداد امسال برگزار می شود و  نتایج آزمون سراسری هفته اول مرداد بر روی پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور قرار می گیرد.
 
حسین توکلی گفت: در کنکور ریاضی فنی امسال گنجایش دانشگاههای کشور  250 هزار نفر است اما فقط 181 هزار و  499 داوطلب در کنکور شرکت کرده اند  و در گروه آزمایشی علوم تجربی نیز که در سه سال گذشته در مقایسه با رشته علوم انسانی شرکت کننده بیشتری داشته است پارسال 522 هزار داوطلب و امسال 497 هزار نفر شرکت کرده اند.
 
او گفت: در گروه علوم انسانی نیز 180 هزار نفر ودرگروه هنر 10 هزار و 700نفر، داوطلب ورود به دانشگاهها در آزمون سراسری امسال هستند.

پاسخ دهید

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...