تکریم معلم تعظیم به علم است

تکریم معلم تعظیم به علم است

 

شهردار رباط کریم:
تکریم معلم تعظیم به علم است

شهردار رباط کریم گفت: تجلیل از معلم و تکریم، تعظیم معلم تکریم و تعظیم علم است

خبرگزاری فارس: تکریم معلم تعظیم به علم است

به گزار خبرگزاری فارس از غرب استان تهران، مسعود مختاری شامگاه شنبه در دیدار با جمعی از فرهنگیان شهرستان رباط کریم اظهار کرد: همه ساله به مناسبت سالروز شهادت معلمی بزرگ و فرزانه، استاد شهید مطهری از معلمان سراسر کشور تقدیر و تجلیل به عمل می‌آید.

وی با اشاره به لزوم قدردانی از معلمان بیان کرد: بنده به عنوان شهردار رباط کریم وظیفه خود می‌دانم این روز را به تمامی معلمان زحمت‌کش شهرستان تبریک بگویم و جا دارد که با تمام خشوع دست معلمان دلسوز و مهربان را بفشارم و به آنها خدا قوت بگویم.

شهردار رباط کریم با اشاره به لزوم تکریم معلم و علم خاطرنشان کرد: تکریم و تعظیم معلم، تکریم و تعظیم علم است، تجلیل از معلم، قدردانی از انسانی است که غایت آفرینش را تامین می‌کند و سلامت امانت‌هایی که به دستش سپرده‌اند را تضمین می‌کند.

وی به پیشرفت جامعه در صورت بها دادن به جایگاه معلم اشاره و تصریح کرد: بی‌شک پیشرفت و تعالی جامعه‌ای که همواره سپاسگزار معلمان خود باشد، شتابی بیشتر می‌گیرد و سلامت علمی و معنوی آن تضمین می‌شود و جامعه‌ای که قدردان خوبان و زحمت‌کشان خود نباشد به مرگ خوبی‌ها و فضیلت‌ها رضایت داده است.

مختاری با اشاره ویژگی‌های معلم نمونه اظهار کرد: نخستین و اساسی‌ترین نشانه معلم نمونه، برخورداری وی از سوز و گداز در انسان‌سازی است.

وی ادامه داد: در حقیقت این روحیه موتور محرک معلم برای تعلیم و تربیت است، عشق و سوز معلم باعث می‌شود که محیط آموزشی محیطی پر شور و نشاط شود و در این محیط معلم و شاگرد امیدوارانه به آینده نگاه می‌کنند و برای روزهای بهتر و روشن تلاش خواهند کرد.

شهردار رباط کریم با توجه به فرمایش امام خمینی (ره) که کلید سعادت و شقاوت جامعه را در دست معلمان دانسته‌اند، گفت: همه انگیزه سعادت‌ها و شقاوت‌ها از مدرسه نشأت می‌گیرد و کلید آن در دست معلمان است.

وی به توانایی معلمان در حفظ استقلال کشور اشاره کرد و گفت: این معلمان هستند که می‌توانند استقلال مملکت را حفظ کنند و اگر در تربیت عاجز باشد مملکت از دست می‌رود.

مختاری خاطرنشان کرد: نسل امروز جامعه ایران اسلامی نیازمند آن است که ارزش های انقلاب و دفاع مقدس را به خوبی بشناسد، این ارزش‌ها هویت نظام اسلامی ما و شناخت آن برای جوانان و نوجوانان بسیار ضروری است. معلمان که معماران اصلی شخصیت جوان و نوجوانند رسالتی مهم در این زمینه دارند.

وی افزود: معلم باید با بیان شهادت‌ها، ایثارها و جانبازی های رزمندگان اسلام یاد و خاطره هشت سال دفاع مقدس را در ذهن ها زنده نگه دارد و نسل جدید را با آن حماسه ها آشنا سازد.

شهردار رباط کریم در پایان متذکر شد: در پایان لازم می‌دانم اعلام کنم با عنایت و لطف خداوند شهرداری رباط کریم همواره تلاش خود را برای همکاری با آموزش و پرورش شهرستان رباط کریم برای آرامش و رفاه هرچه بیشتر معلمان دلسوز و زحمتکش این شهرستان به کار می‌گیرد و امید است تا قدم‌های بزرگ ‌تری را برای این قشر محترم جامعه بر داریم.

پاسخ دهید

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...