خبر های خوش آموزش و پرورش به حامیان حذف کنکور

خبر های خوش آموزش و پرورش به حامیان حذف کنکور

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش از پذیرش بدون کنکور دانشجویان در 90 درصد از دانشگاه های غیردولتی کشور خبر داد.

 

دکتر علی زرافشان با اشاره به اینکه نتایج آزمون سراسری سال 93 در روز های اخیر اعلام شده است، اظهار کرد: در راستای اجرای قانون حذف کنکور در حال حاضر پذیرش 90 درصد از دانشگاه های آزاد، غیردولتی و پیام نور بدون کنکور انجام می شود و از این طریق دانشجویان بیشتری پذیرفته خواهند شد.

 

 

پذیرش بدون کنکور در 15 رشته فنی و حرفه ای برای نخستین بار

 

وی ادامه داد: همچنین در راستای اجرای قانون حذف کنکور امسال برای نخستین بار در 15 رشته فنی و حرفه و کاردانش نیز بدون کنکور پذیرش دانشجو انجام می شود.

 

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه رشته «ماشین آلات کشاورزی» یکی از عناوین رشته های مذکور است، افزود: سایر رشته ها در دفترچه شماره دو سازمان سنجش ویژه داوطلبان کنکور جهت انتخاب رشته اعلام شده است.

 

 

ایجاد رشته های جدید فنی و حرفه ای بدون کنکور از سال آینده

 

وی با اشاره به اینکه آموزش عالی باید بر اساس ماده 23 قانون آموزش فنی و حرفه ای در برنامه پنجم توسعه، زمینه تحصیل پنج ساله را فراهم کند، تصریح کرد: وزارت آموزش و پرورش سعی بر این دارد که در راستای اجرای قانون حذف کنکور از سال تحصیلی آینده علاوه بر 15 رشته ای که اکنون بدون کنکور پذیرش دانشجو انجام می دهند، تعداد رشته های بدون کنکور در این زمینه را توسعه دهند.

 

زرافشان در خصوص رشته های جدید برای سال آینده گفت: در نظر گرفته شده است که امکان پذیرش بدون کنکور دانشجویان در رشته هایی فراهم شود که در دروس آن ها امکان برگزاری امتحانات استاندارد مهیا باشد.

 

 

پذیرش 80 درصدی دانشگاه ها بر اساس سوابق تحصیلی از سال 95

 

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه در حال حاضر سوابق تحصیلی دانش آموزان با تاثیر مستقیم 25 درصدی در رتبه کنکور آنان اعمال می شود، عنوان کرد: میزان تاثیر سوابق تحصیلی هرساله افزایش خواهد یافت و در نهایت از سال 95 پذیرش دانشجویان در 80 درصد از دانشگاه ها از طریق اعمال تاثیر 100 درصدی سوابق تحصیلی آنان صورت می گیرد.

پاسخ دهید

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...