کنکور 95

کنکور 95

نوه ابراهیم در گفتگو با باشگاه خبرنگاران:

حذف 500 رشته از دفترچه کنکور 95-96/رشته‌هایی که بازار کار ندارند حذف می‌شوند

مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی و تحصیلات تکمیلی وزارت علوم گفت: رشته‌هایی که برای دانشجویان بعد از فارغ‌التحصیلی هیچ بازار کاری وجود نداشته باشند حذف می‌شوند.
عبدالرحیم نوه ابراهیم مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی و تحصیلات تکمیلی وزارت علوم تحقیقات و فناوری در گفتگو با خبرنگار دانشگاهی باشگاه خبرنگاران گفت: بر اساس تصمیم شورای عالی که در 18 بهمن 93 بر مبنای بازسازی تولید علمی و همراهی با اقتصاد مقاومتی گرفته شده است مقرر شد که رشته‌هایی که بازار کار ندارند از دفترچه کنکور 96-95 حذف شوند.
 
وی افزود: بر اساس آمارهای تعیین شده حدود 500 رشته دانشگاهی وجود دارند که تنها متقاضیان مدرک آن رشته بعد از تحصیل را دریافت می‌کنند و هیچ بازار کاری برای آن رشته وجود ندارند.
 
نوه ابراهیم در پاسخ به سوال خبرنگار باشگاه خبرنگاران مبنی بر اینکه این رشته‌های حذفی در کدام مقاطع آموزش عالی است، اظهار داشت: در مقاطع کاردانی و کارشناسی و کارشناسی ارشد رشته‌هایی که بازار کار ندارند حذف می‌شوند البته بیشتر رشته‌های حذفی در مقطع کاردانی و کارشناسی است.
 
وی خاطرنشان کرد: با حذف این رشته‌ها از دفترچه کنکور 95- 96 مشکل بازار کار برخی از دانشجویان به طبع حذف رشته برطرف می‌شود.
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
 

پاسخ دهید

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...