جمعه تعطیل نیست- قسمت اول

جمعه تعطیل نیست- قسمت اول

جمعه تعطیل نیست
  نوشته ی : عطیه رضایی


حتما پیش آمده در توصیه های مشاوره تحصیلی شنیده اید که داوطلبان یک روز در هفته –معمولا جمعه- را اختصاص به استراحت بدهند و برنامه ریزی سنگین درسی مانند بقیه روزها برای خود نداشته باشند.
این مطلب توصیه بسیار مهمی است و داوطلبی که قرار است در طول هفته برنامه ریزی درسی خود را داشته باشد حتما باید روزی را به استراحت اختصاص دهد.
اما نکته ای که مهم است تعریف استراحت در یک روز خاص است. مسلما داوطلبی که بسیاری از اوقات هفته را مشغول خواندن بوده وقتی بخواهد برای یک روز از درس خواندن فارغ شود گزینه های زیادی را برای خود در نظر می گیرد.
از مقدار خواب بیشتر و قدم زدن و تفریح با دوستان و اعضای خانواده گرفته تا تماشای فیلم و گوش کردن به موسیقی و خیلی چیزهای دیگر.
و صد البته هستند دوستان دیگری که برای هر هفت روز هفته خود برنامه ریزی می کنند و فرصتی را برای تنفس و شروع پر انرژی دوباره در نظر نمی گیرند.
 
پیشنهاد ما این است که تعادل مناسبی را بین استراحت کردن و درس خواندن برقرار کنید.
 
معمولا مرور مطالبی که در طول هفته خوانده شده و یا جمع بندی مطالبی که فرصت مطالعه آن به صورت دقیق را نداشته اید مفید خواهد بود.
 

اما گروه آموزشی کیهان قصد دارد در بسته های پیشنهادی جمعه ها علاوه بر ارائه نکات آموزشی برای شروع مطالعه بهتر در هفته جاری، مطلب غیر درسی هم اعم از معرفی فیلم، کتاب، آلبوم موسیقی و یا یک جای دیدنی را داشته باشد که هر داوطلبی فراخور علاقه خود آنها را پیگیری کند.

پاسخ دهید

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...