چگونگی تأثیر معدل در کنکور + جدول کامل

چگونگی تأثیر معدل در کنکور + جدول کامل

 

اخبار,اخبار دانشگاه ,آزمون سراسری

تمام دیپلمه‌های نظام جدید آموزش متوسطه (از 84 تا 93) که امتحانات سال سوم دبیرستان آنان به صورت نهایی و سراسری برگزار شده مشمول سوابق تحصیلی می شوند و سوابق تحصیلی آنان حداکثر به میزان 25 درصد اعمال خواهد شد.

شاید این سال‌ها که دانشگاه‌های متعددی در اقصی نقاط کشور تأسیس شده است، از هیبت غول کنکور برای علاقه‌مندان به ورود به دانشگاه کاسته شده باشد. اما هنوز هم برای تحصیل در رشته‌های خوب دانشگاهی باید تلاش کرد و بخشی از این تلاش، چند سالی است که به امتحانات نهایی نیز بستگی دارد.

براساس مصوبه سومین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو مورخ ۲۳ مهر ماه ۱۳۹۳، تمام دیپلمه‌های نظام جدید آموزش متوسطه رشته‌های ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی که دیپلم نظام جدید خود را طی سال‌های 1384 لغایت 1393 اخذ کرده اند و امتحانات سال سوم دبیرستان آنان به صورت نهایی و سراسری برگزار شده است، مشمول سوابق تحصیلی بوده و سوابق تحصیلی آنان حداکثر به میزان 25 درصد و با تأثیر قطعی در گزینش نهایی آزمون سراسری سال 1394 اعمال می‌شود.

  مطابق تبصره 5 ماده 5 قانون «سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور » مصوب دهم شهریور 92 مجلس شورای اسلامی، تأثیر سابقه تحصیلی در پذیرش داوطلبانی که دارای سابقه تحصیلی هستند، در سال اول اجرای قانون، حداقل 25 درصد است. همچنین این قانون از سال تحصیلی 94-93 لازم الاجرا شده است؛ بنابراین، با توجه به اینکه پذیرفته شدگان آزمون سراسری سال 1393 در سال تحصیلی 94-93 شروع به تحصیل می­ کردند، این قانون در آزمون سراسری سال 1393 اجرا شد و در آزمون سراسری  امسال نیزاجرا می­ شود.

سوابق تحصیلی و دیپلم موثر
  سوابق تحصیلی: نمرات دروس موجود سال سوم متوسطه (دیپلم) است که زمان امتحان آن سال 1384 و بعد از آن بوده و به صورت نهایی و کشوری برگزار شده است.

  دیپلم موثر: دیپلم نظام جدید آموزش متوسطه ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی، علوم و معارف اسلامی است.

  مشمول سابقه تحصیلی: دیپلمه‌های نظام جدید آموزش متوسطه ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی، علوم و معارف اسلامی هستند که دیپلم خود را در سال‌های 1384 به بعد اخذ نموده و حداقل یک درس را به صورت نهایی و کتبی امتحان داده‌­اند

 

اخبار,اخبار دانشگاه ,آزمون سراسری

 

اخبار,اخبار دانشگاه ,آزمون سراسری

 

اخبار,اخبار دانشگاه ,آزمون سراسری

 

اخبار,اخبار دانشگاه ,آزمون سراسری

 

اخبار,اخبار دانشگاه ,آزمون سراسری

 

اخبار,اخبار دانشگاه ,آزمون سراسری

 

اخبار,اخبار دانشگاه ,آزمون سراسری

 

اخبار,اخبار دانشگاه ,آزمون سراسری

 

 کنکور امسال
قربانعلی افشانی مدیرکل دفتر متوسطه نظری وزارت آموزش و در پاسخ به این پرسش که چه دروسی در کنکور تأثیر بیشتری دارد؟ اظهار داشت: گروهای آزمایشی علوم تجربی، علوم انسانی، ریاضی و فنی و زبان خارجه داریم که درس‌هایی که مربوط به آنهاست به تفکیک فرق می‌کند و ضرایب آن نیز با هم متفاوت است.

  وی ادامه داد: در رشته آزمایشی علوم تجربی درس زیست‌شناسی ضریب بالایی دارد؛ در گروه علوم ریاضی و فنی، دروس ریاضی، شیمی و فیزیک ضریب بالایی دارد.

  حسین توکلی مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش نیز درباره آزمون سراسری سال 94، گفت: آزمون عمومی و اختصاصی داوطلبان گروه‌هایآزمایشی علوم ریاضی و فنی و علوم انسانیدر صبح پنج شنبه ۲۱ خرداد،داوطلبان گروه آزمایشی هنردر بعدازظهر پنج شنبه21 خرداد،داوطلبان گروه آزمایشی علوم تجربیدر صبح جمعه 22 خرداد،داوطلبان گروه آزمایشی زبان‌های خارجیدر بعدازظهر جمعه 22 خرداد در 365 شهرستان و بخش مختلف کشور برگزار می‌شود.

  وی ادامه داد: در این آزمون 880 هزار و 756 داوطلب ثبت نام کرده‌اند که از این تعداد 518 هزار و 157 نفر زن و 362 هزار و 592 نفر مرد هستند.

  وی گفت: 181 هزار و 299 داوطلب در گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی، 497 هزار داوطلب در گروه آزمایشی علوم تجربی، بیش از 181 داوطلب در گروه علوم انسانی، بیش از 56 هزار داوطلب در گروه آزمایشی هنر و ۱۱۲ هزار و 154 داوطلب نیز در گروه زبان‌های خارجی کارت آزمون دریافت می‌کنند که این تعداد با احتساب داوطلبان شرکت‌کننده در دو یا سه گروه آزمایشی لحاظ شده است.

  توکلی با اشاره به اینکه تعدادی از داوطلبان گروه‌های آزمایشی ریاضی و فنی، علوم تجربی و هنر برای شرکت در گروه‌های آزمایشی هنر و زبان‌های خارجی نیز ابراز علاقه مندی کرده‌اند، افزود: با توجه به این موضوع، سازمان سنجش برای یک میلیون و 29 هزار و 267 داوطلب کارت ورود به جلسه آزمون صادر می‌کند.

  وی گفت: آزمون سراسری به صورت چهار گزینه‌ای و سؤالات از کتاب‌های درسی دوره متوسطه است. همچنین در طراحی هر بخش از سوالات از مطالب حذف شده سوال طراحی نمی‌شود، سوالات مفهومی است که این مسئله به منزله دشوار بودن سوالات نیست بلکه افرادی که کتب درسی را مطالعه کرده‌‌اند می‌توانند به سوالات پاسخ دهند

پاسخ دهید

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...