مطالعه در ماه مبارک رمضان ، شیوه ها و روش ها

مطالعه در ماه مبارک رمضان ، شیوه ها و روش ها

http://www.uplooder.net/img/image/93/1a6255840b4df5f6876de365f72a2c9a/phoca_thumb_l_nagsh1_50.jpgمطالعه در ماه رمضان برای دانش آموزان مشکلاتی ایجاد میکند و از نظر راندمان درسی به نظر میرسد در این ایام  با افت ساعات مطالعه همراه باشد.
هدف ما افزایش ساعات مطالعه برای شما عزیزان در این ایام است.
در طول ماه , هفته و روزهای ماه رمضان با توجه به طولانی بودن ساعات روزه داری و تعدد دروس بهتر است از ساعاتی که انرژی بیشتری دارید , استفاده بهتری کنید.

 

 ساعات مطالعه پس از سحر - با توجه به بالا بودن سطح انرژی و توان بدن و درک و حافظه بهتر در این ساعات توصیه میکنیم مطالعه دروس تخصصی در این زمان بهره وری بیشتری دارند. با توجه به اینکه حافظه بلند مدت تحت تاثیر بالا رفتن حرارت بدن قرار دارد مطالعه در این ساعات به دلیل کسب انرژی بیشتر مورد توجه است.
*** ساعات نزدیک افطار - پیشنهاد میکنیم با توجه به کاهش انرژی حدودا 2 تا 2\5 ساعت قبل از افطار را برای مطالعه دروس عمومی مثل, ادبیات , معارف و تا حدودی عربی اختصاص دهید. این به شما کمک میکند که بصورت بهینه از این اوقات استفاده کنید.
با توجه به شرایط ویژه ماه رمضان سعی کنید از تمامی امور غیر درسی و فوق برنامه خود تا حد امکان صرفنظر و یا حتی تعطیل کنید. با توجه به اینکه ساعات روزه داری طولانی است بدن و ذهن ما به دلیل از دست دادن انرژی زیاد خسته میشود.
عزیزان ازین نکته غافل نشوید که این ماه با توجه به شرایط ویژه ای که در آن قرار دارید باید به یکی از بهترین ماه های مطالعه شما تبدیل شود.
با آرزوی قبولی طاعات و عبادات شما عزیزان.

مهدی (ماهور) سبزی \ روانشناس تحصیلی

09106529858

 

پاسخ دهید

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...