بعد از عید برای کنکور خواند و دانشگاه صنعتی شریف قبول شد

بعد از عید برای کنکور خواند و دانشگاه صنعتی شریف قبول شد

 http://www.uplooder.net/img/image/83/48a67ebcd5524f038a25817ef8df0e80/88.jpg

 

«موفق نمی‌شود»؛ این تصور بسیاری از دبیران بود؛ چون تلاشش کم بود و کوتاهی های بسیار داشت. می‌گفتند که درس‌ها را خوب نمی‌خواند و به برنامه‌ای که هر دبیر می‌دهد، پایبند نیست. بارها با او صحبت کردم و از او خواستم که این یک سال را جدی بگیرد و مطمین باشد که اگر بخواهد و تلاش کند حتماً موفق می‌شود؛ چون پایه ضعیفی نداشت و اگر قول می‌داد، روی قولش می‌ایستاد؛ اما متاسفانه او درس خواندن را جدی نمی‌گرفت و با شوخی و لبخندهای ناشی از شیطنت از کنار حرف‌هایم می‌گذشت. این روند ادامه داشت تا بعد از تعطیلات نوروز.

بعد از تعطیلات نوروز، اولین روزی که او را دیدم، در نگاهش چیزی بود که توجهم را جلب کرد؛ آن نگاه سهل‌گیر و راحت طلب در چشم هایش دیده نمی‌شد و جایش را به نگاهی جدی و البته سر در گم داده بود

 

در اولین فرصت سراغم آمد و گفت تصمیم گرفته است که خیلی جدی درس خواندن را شروع کند؛ اما فکر می‌کند که دیگر خیلی دیر شده و با دو ماه درس خواندن راه به جایی نخواهد برد.
به او گفتم که من هم فکر می‌کنم بهتر بود که خیلی زودتر شروع می کرد و اکنون نمی‌تواند امید کسب رتبه‌ای عالی داشته باشد؛ اما از قدیم گفته‌اند که: «ماهی را هر وقت از آب بگیری تازه است» و بدون شک، دست روی دست گذاشتن و مدت باقی مانده را به حسرت خوردن و ای کاش گفتن گذراندن، فایده نخواهد داشت و اصلاً بیا به نتیجه فکر نکن و فقط وقت باقی مانده را با جدیت درس بخوان و اجازه نده که افکار منفی خود یا اطرافیان، انرژی‌ات را بگیرد و ناامیدت کند. توضیح دادم که دوره بعد از عید، دوره خیلی مهمی است؛ به این دلیل که هر چه به پایان یک برنامه مطالعاتی نزدیک‌تر می‌شویم، اهمیت زمانی که در اختیار داریم بیشتر مشخص می‌شود؛ برای مثال، بارها مشاهده شده است کسانی که در نیمسال دوم، شاگرد اول شده‌اند، لزوماً کسانی نبوده‌اند که در نیمسال اول هم شاگرد اول بوده‌اند و این امر نقطه امید برای کسانی است که احساس ناامیدی می‌کنند و فکر می‌کنند که دیگر زمانی برای جبران ندارند و نمی‌توانند پیشرفت کنند؛ برعکس کسی که قصد دارد پیشرفت کند، مطمین باشد که با جدیت و تلاش و خوب درس خواندن خواهد توانست به این هدف خود برسد.
قول داد که به حرف‌هایم گوش کند و با جدیت مطالعه درس‌ها را شروع کند. از فردا کار ما شروع شد .پیش از هر چیز قرار شد که طبق یک برنامه جلو برود و دچار چند برنامگی نشود؛ چون در این صورت، نتیجه‌اش تنها سردرگمی و کلافگی خواهد بود.
همچنین قرار شد که بررسی کند و ببیند که در چه درس هایی قوی تر است و در چه درس هایی ضعف بیشتری دارد؛ ضمناً در هر درس به چه مباحثی مسلط است و در چه مباحثی ضعف جدی دارد؛ تا بداند که کدام مباحث را باید حذف کند و کدام یک را باید مطالعه کند تا تسلّط کاملی نسبت به آنها بیابد و در کدام مباحث باید به مرور و تست زدن بپردازد.
قرار شد که در ایام باقی مانده برای دروس عمومی وقت بیشتری بگذارد؛ زیرا مطالعه دروس عمومی، بازدهی  زودتری دارند و می توان با مطالعه آنها در مدت کم، نتیجه بهتری در این دروس گرفت و چندان نیازی به پایه قوی نیز ندارند. البته درس های عمومی ماهیتاً فرّار هستند و به همین دلیل، لازم است که در زمان باقی مانده تا کنکور، درس های عمومی را نسبت به قبل بیشتر خواند تا بتوان با حضور ذهن بیشتری در جلسه کنکور حاضر شد.
نکته بعدی اینکه در مدت باقی مانده، بیشتر وقت خود را باید به مرور آنچه بلد است و تست زنی اختصاص دهد و باید بپذیرد که وقت لازم را برای فراگیری همه مباحث ندارد؛ پس طبق بررسی، اولیه باید یک مجموعه از مباحث را کنار بگذارد و تلاش کند تا به مابقی مباحث کاملاً مسلّط گردد؛ به عبارت دیگر، باید بحث گزینش خوانی را در این دوران هدف خود قرار دهد و اگر در برخی از مباحث احساس می‌کند که تسلّط کافی ندارد یا احساس می‌کند که برخی از مباحث نسبت به برخی دیگر از اهمیت کمتری برخورداراست،  اقدام به حذف آن مباحث کند؛ ولی این طور نباشد که کتابی را به طور کامل کنار بگذارد؛ زیرا اگر از هر درس فقط چند تست هم بزند، بسیار بهتر از این است که به هیچ یک از سؤال‌های آن درس پاسخ ندهد.
شاگرد من با جدیت جلو می‌رفت و مطالعه می‌کرد. البته در این میان، گاه هم دچار مشکلاتی می شد و ذهنش درگیر می‌گشت؛ برای مثال، بعد از دو هفته سراغم آمد و گله کرد از اینکه بعضی از روزها، آن طور که مایل است، درس نمی‌خواند یا مطالعه بعضی از درس‌ها را که علاقه کمتری به آنها دارد، به آینده موکول می‌کند و در نهایت، وقت لازم را به آنها اختصاص نمی‌دهد.
از او خواستم که صبور باشد و از مواجه شدن با مشکلات نترسد . قرار شد که دفتر برنامه ریزی داشته باشد و در این دفتر، برنامه هفتگی و سپس روزانه خود را با دقت بنویسد و در هر هفته، مطالعه تمام درس‌ها را بگنجاند.البته نباید برنامه‌اش ایده‌آل گرا باشد، بلکه لازم است که به طور منطقی برای مطالعه یا مرور هر مبحث زمان منطقی را اختصاص دهد و در ضمن وسواس گونه نیز عمل نکند و بداند که فرصت موجود بی‌نهایت نیست. وقتی به این ترتیب برنامه‌ریزی کند و بداند که در هر ساعت چه درسی و چند صفحه را قرار است که مطالعه کند یا چند تست باید بزند، ساعت مطالعاتی اش افزایش می‌یابد.
در ضمن لازم است که در برنامه‌ریزی تا حدودی منعطف عمل کند؛ یعنی اگر  برنامه در نظر گرفته شده با شرایط روحی آن زمانش  هماهنگ نبود، آن درس را کنار بگذارد و درس دیگری را مطالعه نماید.
یعنی وقتی شرایط روحی مناسب‌تری دارد، سراغ مطالعه درس‌های سخت‌تر و محاسباتی برود و وقتی خسته است، به دروسی بپردازد که از خواندنشان احساس لذت بیشتری می‌کند و در عین حال نباید خواندن یک درس را به بهانه‌های واهی دایم به عقب بیندازد. خوب است که بهترین وقت هر روز خود را که بیشترین کشش و آمادگی را دارد، به مطالعه درس یا دروسی اختصاص دهد که کمتر به آنها علاقه‌مند است.

شهریورماه، وقتی نتایج نهایی آزمون سراسری اعلام شد، هیچ یک از همکاران قبولی شاگرد من را باور نمی‌کردند. آنها نمی‌توانستند بپذیرند که همان شاگرد سهل‌انگار و بازیگوش پیش از عید، اکنون در رشته ریاضی دانشگاه صنعتی شریف پذیرفته شده باشد و بتواند در بهترین دانشگاه صنعتی کشور ادامه تحصیل بدهد.

هفته نامه پیکی سنجش

علی سلیمانی

09206918996 - 09394085800

 

پاسخ دهید

60 نظر

پوریا  ۱۳۹۶/۰۱/۱۲ - ۲۰:۵۸:۰۴

سلام،وقت بخیر... این دوستمون چ سالی کنکور دادن؟!؟

علی سلیمانی (sanjeshy)  ۱۳۹۶/۰۷/۲۰ - ۲۱:۳۹:۱۸

سلام94

Atena  ۱۳۹۶/۰۱/۱۶ - ۱۵:۴۹:۵۳

سلام،روزتون بخیر ممنون بخاطر صحبتای قشنگتون راسش من رشتم تجربیه دانش اموز فوق العاده ای بودم و نمیدونم چطور شد ک امسال ک پیشم درس نخوندم تا الان کلاسمو عوض کردم و کلا حال و هوام تغییر کرد شوخی شوخی نخوندم تا الان ب هر کسیم میگم باور نمیکنه مشاورم میگ تو عالی هستی پدر و مادرم همه معلمام میگن مطمن هستن ک پزشکی قبول میشم اما من نخوندم و میخوام شروع کنم پایه ی قوی ای دارم ب نظرتون میشه شروع کنم الان و بتونم دندون پزشکی دانشگاه ازاد لاقل قبول شم

علی سلیمانی (sanjeshy)  ۱۳۹۶/۰۷/۲۰ - ۲۱:۳۹:۱۸

سلام . ما امید الکی به شما نمی دهیم . از الان وقت کافی و وافی برای موفقیت هست

ساناز  ۱۳۹۶/۰۱/۱۸ - ۱۳:۴۴:۵۲

سلام و خسته نباشد منم دقیقا وضعیت خانم اتنارو دارم با این تفاوت که نمره ی ترم اول پیش دانشگاهی من 19.83 شد اما برای کنکور تا الان اصلا اونجوری که قابل قبول باشه درس نخوندم و الان نزدیک به یک هفتس که روزانه متوسط 9 ساعت درس میخونم حالا میخواستم بدونم اینکه شما گفتین به کسی امید الکی نمیدین یعنی اینکه کسانی شبیه ما نمیتونن رشته های پزشکی و دندون پزشکی قبول بشن؟ خواهش میکنم پاسخ بدید ممنون

علی سلیمانی (sanjeshy)  ۱۳۹۶/۰۷/۲۰ - ۲۱:۳۹:۱۸

سلام و درود بر شما . دوست عزیز خیالتون راحت . وقت کافی و وافی هست .

ayda  ۱۳۹۶/۰۲/۰۱ - ۲۳:۲۲:۵۸

سلام خسته نباشید بنظرتون میشه تواین دوماه باقی مونده پرستاری ازاد بیارم؟

علی سلیمانی (sanjeshy)  ۱۳۹۶/۰۷/۲۰ - ۲۱:۳۹:۱۸

سلام و درود . بله میتونید

سارا  ۱۳۹۶/۰۲/۱۱ - ۱۲:۴۰:۱۰

سلام من تا الان کار خاصی نکردم،و تنها چیزی که میخوام اینه که ریاضی شریف قبول بشم.این ارزومه ولی چون از الان دو ماه فقط مونده امیدی ندارم!

علی سلیمانی (sanjeshy)  ۱۳۹۶/۰۷/۲۰ - ۲۱:۳۹:۱۸

سلام شما هنوز هم وقت کافی و وافی دارید

رها  ۱۳۹۶/۱۱/۱۸ - ۰۹:۳۰:۵۹

سلام بنده لیسانس مدیریت بازرگانی هستم و شاغل و بعد از چندسال میخوام کنکور تجربی شرکت کنم وتا الان که 18 بهمن هستش هیچی نخوندم آیا کسایی بودن مثل من و با شرایط من( شاغل و دوری چند ساله از درس ) که از الان شروع کرده باشن و پزشکی قبول شده باشن؟ من فقط دندون پزشکی دولتی و روزانه اهواز رو میخوام با تشکر

علی سلیمانی (sanjeshy)  ۱۳۹۶/۱۱/۱۸ - ۲۳:۵۶:۰۹

سلام . مشکلی نیست . وقت کافی هست

رها  ۱۳۹۶/۱۱/۱۹ - ۱۲:۴۴:۲۲

با شرایط من که هم شاغلم هم اینکه نزدیک ده ساله از درس دور شدم و زمان کمی تا کنکور مونده چطور امکان داره دندون قبول بشم اونم دولتی و روزانه اونم در کنار کارم و اینکه هنوز هیچی نخوندن؟؟؟ دندون اهواز تا چه رتبه ای درمیاد؟ و یکی اینکه چون 27 سالمه و اینکه همسن بچه ها نیستم یکم هضمش برام سخته کنار کسایی قرار بگیرم که اول راهن و من که سنم بالاس و اون شور اولیه رو ندارم

علی سلیمانی (sanjeshy)  ۱۳۹۶/۱۱/۱۹ - ۲۳:۳۳:۳۰

سلام . تماس بگیرید

پیمان راد  ۱۳۹۶/۱۲/۰۶ - ۲۳:۰۰:۱۶

سلام یه سوال دارم خیلی نگرانم از این بابت به نظر شما ۴ ماه برای رتبه زیر ۱۰۰ کافیه؟ اونم برای کسی که میخاد از صفر شروع کنه؟

علی سلیمانی (sanjeshy)  ۱۳۹۶/۱۲/۰۷ - ۰۳:۴۲:۱۱

سلام اگر درس بخونید و تلاش کنید بله واقعا وقت هست . درست تلاش کردن مهمه

Hanie  ۱۳۹۶/۱۲/۰۸ - ۱۹:۱۹:۳۸

سلام تا حالا سه تا مشاور عوض كردم ديگه نا اميد شدم ? من فيزيوتراپي تهران ميخوامو تقريبا چهار ماه فرصت دارم يني رتبه زير ٢٠٠٠ يني ميشه؟ شده روزي ١٤ ساعت ميخونم فقط اگه بدونم نتيجه داره كارم فارق التحصيلم سال دوممه

طلا  ۱۳۹۷/۰۱/۰۶ - ۱۵:۳۳:۱۹

سلام برای رشته تجربی میشه از الان از صفر شروع کرد و رتبه سه رقمی شد؟؟ چه جوری؟

علی سلیمانی (sanjeshy)  ۱۳۹۷/۰۱/۱۲ - ۰۳:۰۰:۱۶

سلام بله زمان هست . با برنامه های پیش برید

طلا  ۱۳۹۷/۰۱/۰۶ - ۱۵:۳۸:۵۲

میخوام دندون بابل قبول شم تا اینجاکار اصلا از خودم راضی نبودم اما از الان هرکاری لازم باشه میکنم فقط شما دستور بدید بهم بگید چه کارهایی کنم دندونپزشکی بابل قبول بشم.

علی سلیمانی (sanjeshy)  ۱۳۹۷/۰۱/۱۲ - ۰۲:۵۹:۵۹

سام با برنامه انفرادی یا رایگان ما حتما پیش برو . زمان هست

نگاركريمي  ۱۳۹۷/۰۱/۱۳ - ۲۳:۵۲:۳۰

سلام من انساني هستم وتا الان اصلا درس نخوندم به نظر شما ميتونم از الان كه ١٤فروردين شروع كنم تا كنكور بخونم

علی سلیمانی (sanjeshy)  ۱۳۹۷/۰۱/۱۸ - ۰۲:۵۸:۳۷

سلام بله

امیر حسین  ۱۳۹۷/۰۱/۱۴ - ۱۲:۰۱:۱۱

سلام این شاگرتان رتبه چند شد و چ رشته ای؟

علی سلیمانی (sanjeshy)  ۱۳۹۷/۰۱/۱۸ - ۰۲:۵۸:۲۳

تهران 350

رهرامحمدی  ۱۳۹۷/۰۲/۰۲ - ۲۳:۰۳:۰۷

سلام من سال 97 کنکور تجربی دارم سال اولمه و هدفم داروسازی دانشگاه سراسری هست و تازه از صفر شروع کردم و میخونم تورو خدا صادقانه بگید که من امسال تو کنکور 97 میتونم به هدفم برسم یا باید به امید کنکور 98 بخونم.؟

علی سلیمانی (sanjeshy)  ۱۳۹۷/۰۲/۰۴ - ۰۰:۵۵:۳۶

سلام هنوز زمان هست

رضوان  ۱۳۹۷/۰۲/۰۵ - ۱۴:۴۷:۵۰

سلام من صفرم الان شروع کنم میتونم رتبه ی زیر ۱۰۰۰۰منطقه۲تجربی شم تورو خدا جدی بگین

علی سلیمانی (sanjeshy)  ۱۳۹۷/۰۲/۰۹ - ۰۳:۲۶:۳۲

سلام بله نگران نباشید

زهرا محمدي  ۱۳۹۷/۰۲/۰۹ - ۱۴:۰۱:۳۱

ميدونم زمان هست وتقريبا ٢ماه به كنكور مونده ولي نميدونم اين زمان براي داروسازي دانشگاه سرارسري مناسبه يا نه من منطقه١هستم. وواقعا به رشته داروسازي علاقه دارم ولي نميدونم تو اين زمان باقي مونده امكان پذيره يا نه!؟?

علی سلیمانی (sanjeshy)  ۱۳۹۷/۰۲/۱۲ - ۰۲:۲۱:۳۶

بله امکان داره

مهسا  ۱۳۹۷/۰۲/۱۳ - ۲۳:۵۷:۱۲

سلام. خواهش می کنم واقعا صادقانه بگین.من پایه ی متوسطی دارم.تا الان هم خوندم ولی جدی نه.کم وبیش به هرچیزی یه ناخنک زدم!واقعا عاشق دندون سراسری بهشتی ام.ب نظرتون امکانش هست که امسال ۹۷ بیارم؟

علی سلیمانی (sanjeshy)  ۱۳۹۷/۰۲/۱۴ - ۰۳:۵۲:۲۱

سلام .بله زمان هست

سارا  ۱۳۹۷/۰۲/۱۶ - ۰۸:۰۶:۰۹

سلام.من میانگین دروسم حدود 30تا40است.ازعیدتاالان هیچی نخوندم ولی اگه الان دوباره شروع کنم باروزی20ساعت میتونم پزشکی شیراز بیارم امسال منطقه 3ام.

سارا  ۱۳۹۷/۰۲/۱۹ - ۰۸:۵۹:۰۸

سلام.میشه لطفاجواب بدیدبرام مهمه.یعنی امکانش نیست.

رضوان  ۱۳۹۷/۰۲/۲۱ - ۱۰:۴۰:۰۹

سلام آقای سلیمانی من ۵به شما پیام دادم گفتم صفرم میتونم زیر ده هزار منطقه ۲شم گفتید آره بعد عصر همون روز حالم خراب شد تا دیروز بیمارستان بودم الان صفر کاملم دوباره فرصت دارم بخونم واسه زیر ده هزار منطقه ۲تجربی دوساله مریضم از درس دور بودم

رضوان  ۱۳۹۷/۰۲/۲۱ - ۱۰:۴۰:۵۰

سلام آقای سلیمانی من ۵به شما پیام دادم گفتم صفرم میتونم زیر ده هزار منطقه ۲شم گفتید آره بعد عصر همون روز حالم خراب شد تا دیروز بیمارستان بودم الان صفر کاملم دوباره فرصت دارم بخونم واسه زیر ده هزار منطقه ۲تجربی دوساله مریضم از درس دور بودم

رها معتمد  ۱۳۹۷/۰۶/۳۰ - ۱۱:۵۸:۰۹

سلام من رشتم انسانی هست و تابستون امسال که تابستون سال کنکورهست رو هیچ مطالعه ای درخصوص کنکورنداشتم.میخواستم بدونم میشه ازمهرشروع کنم و رتبه دورقمی بیارم؟؟؟؟

علی سلیمانی (sanjeshy)  ۱۳۹۷/۰۶/۳۱ - ۲۳:۳۵:۲۴

سلام و درود بله . فقط با تلاش صحیح

sohrab  ۱۳۹۷/۰۸/۲۷ - ۱۰:۱۸:۲۰

سلام من تاره از سربازي برگشتم ٢ساله روي كتابامو باز نكردم يوم دبيرستان معدل ١٨داشتم ولي پيش دانشتاهي معدل ١٢ الان واقعا صفر صفرم و چيزي يادم نمياد ولي بعد از برگشتن از سربازي تصميم نرفتم بخونم الان ٧ماه مونده به كنكور ٩٨. و من ميخوام واسه داروساي دانشناه تهران بخونن ايا با توجه به شرايطي كه گفتم امكانش هست من از صفر شروع كنم و در مدت ٧ماه به دارو دانشگاه تهران در هيمن كنكور ٩٨برسم؟ برام خيلي مهمه مه حتما همين امسال قبول بشم ولي مسنن رقابت شديد شده مظام جديد و مظام قديما زيادن و نميشه

علی سلیمانی (sanjeshy)  ۱۳۹۷/۰۸/۲۹ - ۰۱:۳۴:۱۰

سلام و درود . خدا قوت نگران نباشید . با بنده تماس بگیرید ... 02128421398

sohrab  ۱۳۹۷/۰۸/۲۷ - ۱۰:۴۷:۲۱

سلام من تاره از سربازي برگشتم ٢ساله روي كتابامو باز نكردم سوم دبيرستان معدل ١٨داشتم ولي پيش دانشگاهي معدل ١٢ داشتم الان واقعا صفر صفرم و چيزي يادم نمياد ولي بعد از برگشتن از سربازي تصميم گرفتم بخونم الان ٧ماه مونده به كنكور ٩٨. و من ميخوام واسه داروسازي دانشگاه تهران بخونم ايا با توجه به شرايطي كه گفتم امكانش هست من از صفر شروع كنم و در مدت ٧ماه به دارو دانشگاه تهران در هيمن كنكور ٩٨برسم؟ برام خيلي مهمه كه حتما همين امسال قبول بشم ولي ميگن رقابت شديد شده نظام جديد و نظام قديما زيادن و نميشه

علی سلیمانی (sanjeshy)  ۱۳۹۷/۰۸/۲۹ - ۰۱:۳۴:۴۰

سلام با ما تماس بگیرید . 02128421398

sohrab  ۱۳۹۷/۰۸/۳۰ - ۱۱:۵۹:۱۷

يعني امكانش هست از صفر شروع كنيم به پزشكي دانشناه تهران برسيم واقعا؟در اين مدت ٧ ماه؟

sohrab  ۱۳۹۷/۰۸/۳۰ - ۱۲:۰۵:۱۱

يعني واقعا امكانش هست از صفر شروع كنيم و به پزشكي دانشگاه تهران برسيم؟؟؟؟ در مدت ٧ماه باقي مونده!؟؟؟؟؟؟؟ ابن زمان كم نيست واسه هدف من؟؟؟

sohrab  ۱۳۹۷/۰۹/۰۵ - ۱۲:۴۱:۴۳

ميشه لطفا جواب بديد؟؟؟

علی سلیمانی (sanjeshy)  ۱۳۹۷/۰۹/۰۸ - ۰۰:۳۱:۴۵

بله دوست عزیزم . شما واقعا مشکلی ندارید . با اندکی تلاش میتونید موفق بشوید

sohrab  ۱۳۹۷/۰۹/۰۹ - ۱۷:۴۷:۳۵

اخه مدام به من ميگن امكان پذير نيست با چند مشاور صحبت كردم نتيحه اي نداد و گفتند براي قبول از رشته پزشكي دانشگاه تهران بايد براي كنكور ٩٩بخونم كه اين امكان براي من وجود ندارد ولي من سنم داره بالا ميره و اين امكان وجود نداره كه واسه كنكور ٩٩بمونم و بايد همين امسال در كنكور ٩٨ پزشكي تهران قبول بشم متسفانه دروس فراموشم شدن و از اون وقتي كه به شما ديام دادم تا الان تونستم فقط٢فصل فيزيك كار كنم نميدونم چيكار كنم

علی سلیمانی (sanjeshy)  ۱۳۹۷/۰۹/۱۱ - ۰۰:۰۶:۳۳

پیشنهاد میکنم با استاد سلیمانی تماس بگیرید ... 09394085800 09128588682

مرتضی  ۱۳۹۷/۱۱/۰۱ - ۱۶:۰۱:۰۹

سلام ببخشید من ترازم 7200 و میخوام دندانپزشکی تهران بیارم به نظر شما باید ترازم رو به چند برسانم

علی سلیمانی (sanjeshy)  ۱۳۹۷/۱۱/۰۱ - ۲۳:۴۷:۵۵

سلام . عزیزم در کدام آزمون ؟

مرتضی  ۱۳۹۷/۱۱/۰۴ - ۱۶:۱۰:۰۶

قلم چی

zahra  ۱۳۹۷/۱۱/۱۷ - ۲۲:۴۸:۵۲

سلام من نظام قدیم هستم و دیپلم‌تجربی دارم پیش دانشگاهی مدرسه نرفتم و درسای پیش رو بلد نیستم.چون قرار بود برم کشور دیگه و اونجا داروسازی بخونم ولی متاسفانه نشد و به دلیل مشکلات که بوجود اومد تا حالا درس نخوندم کنکور امسال رتبم ۵۰هزار منطقه ۱شده. و الان ۵ماه وقت دارم تا کنکور امسال میخواستم بدونم ایا واسه من راهکاری هست که من بتونم زیر۱۰۰۰منطقه۱بشم تو این ۵ماه و بتونم داروسازی سراسری شهر تهران قبول بشم؟

علی سلیمانی (sanjeshy)  ۱۳۹۷/۱۱/۱۸ - ۱۶:۵۳:۲۴

سلام فایل صوتی هنوز هم فرصت باقی ست ... را گوش کنید . بله فرصت هست

zahra  ۱۳۹۷/۱۱/۲۴ - ۲۲:۰۱:۰۴

سلام من فایلتونو هنوز هم فرصت باقی است رو گوش دادم و شما گفتید بعضی مباحثو بخونیم و به تسلط کافی برسیم و چون میخوام زیر هزار منطقه ۱شم از ریاضی مباحث: احتمال معادلات نامعادلات مثلثات ماتریس حدوپیوستگی مشتق۱ لگاریتم تابع امار و از فیزیک مباحث: نوسان فیزیک اتمی کل سوم گرما فشار انتخاب کردم و بقیه دروس رو همشونم‌میخونم ولی یکی از مشاورا تو‌کانالش گذاشته بود که کنکور ۹۸‌نمیشه گزینشی و‌مبحثی درس خوند چون قراره بود جه بندی کنکور رو عوض کنن و‌کسانی در این کنکور موفق هستن که کل مباحث رو خونده باشن من که وقت ندارم کل مباحث رو بخونم کلی حذف کردم از ریاضی و فیزیک حالا چیکار کنم???????????

علی سلیمانی (sanjeshy)  ۱۳۹۷/۱۱/۲۵ - ۰۲:۲۸:۳۷

سلام . اولا بستگی دارع میزان سواد اون مشاور چقدر بوده و چه روزمه ای دارد ؟ دوما ما متناسب با زمان باقی مانده صحبت کردیم .

zahra  ۱۳۹۷/۱۱/۲۶ - ۰۸:۵۷:۲۱

سلام میدونم متناسب با زمان باقی مامده صحبت کردید فقط میخوام بدونم ایا واقعا بودجه بندی سوالات از هر مبحث فرق میکنه امسال؟؟؟

علی سلیمانی (sanjeshy)  ۱۳۹۷/۱۱/۲۶ - ۱۳:۰۰:۳۳

سلام احتمال قوی چون سالهای قبل باشه

zahra  ۱۳۹۷/۱۱/۲۶ - ۱۹:۰۵:۵۷

پس میشه مبحثی خوند واسه امسال هم و دارو تهران قبول شد دیگه

علی سلیمانی (sanjeshy)  ۱۳۹۷/۱۱/۲۷ - ۰۰:۱۱:۲۸

بله . در ناگرام پیام بدید

سیدحسام  ۱۳۹۷/۱۲/۱۶ - ۱۹:۰۸:۱۶

سلام اقای سلیمانی. من دانش اموز نظام قدیم ریاضی ام.میخام از فردا مطالعمو جدی شرو کنم. ولی خیلی تو دلم خالی شده من میتونم مهندسی شیمی امیرکبیر قبول شم؟

علی سلیمانی (sanjeshy)  ۱۳۹۷/۱۲/۲۰ - ۰۰:۲۸:۳۶

سلام بله . با برنامه نورورز ما پیش برید

zahra  ۱۳۹۷/۱۲/۱۷ - ۲۲:۴۵:۴۵

سلام ببخشيد يه سوالي داشتم ازتون باچه رتبه اي تو منطقه1 ميتونيم داروسازي دانشگاه تهران قبول بشيم؟ يا شهيد بهشتي؟؟؟

علی سلیمانی (sanjeshy)  ۱۳۹۷/۱۲/۲۰ - ۰۰:۲۷:۵۰

سلام زیر 400 تقریبا . البته سالهای قبل با رتبه های گاها بالاتری هم مشاهده شده

zahra  ۱۳۹۷/۱۲/۲۰ - ۰۰:۵۵:۵۰

داروسازی شهید بهشتی رتبه زیر۴۰۰منطقه۱میخواد؟?

علی سلیمانی (sanjeshy)  ۱۳۹۷/۱۲/۲۱ - ۰۲:۱۵:۲۸

حداکثر

زهرا  ۱۳۹۷/۱۲/۲۱ - ۱۶:۳۵:۳۸

سلام من رشتم ریاضیه معدل ترم اولم ۱۸/۵ شد و میانگین تراز گزینه دوم ۷۰۰۰ هست. و تا الان به خاطر شرایط روحی وخیم درست درس نخوندم. میانگین دروس عمومیم تقریبا ۶۰ و یانگین دروس اختصاصیم تقریبا ۳۰.به نظرتون از الان شروع کنم میتونم رتبه زیر دوهزار منطقه یک بیارم با توجه به اینکه امسال نهایی داریم؟ ممنونم که امیدواهی نمیدید. اگر هنوز وقت کافی هست میشه در حد چند جمله بفرمایید رو اختصاصی بیشتر وقت بذارم یا عمومی و روی تشریحی یا تستی؟ متشکرم

fateme  ۱۳۹۷/۱۲/۲۷ - ۱۰:۴۳:۲۶

سلام کسی که ۲سال از درس دور بوده میتونه تو ۳ماه باقی مونده به رتبه زیر ۵۰۰منطقه۱تجربی برسه؟پیشاپیش از پاسخگویی صادقانتون متشکرم

علی سلیمانی (sanjeshy)  ۱۳۹۷/۱۲/۲۹ - ۲۲:۳۱:۵۲

درود بله . حتما فایل صوتی هنوز فرصت باقی ست را گوش کنید

مهدی موسوی  ۱۳۹۸/۰۱/۰۳ - ۱۶:۴۹:۱۳

سلام من اگر از الان شروع کنم میتونم زیر ۱۰۰۰منطقه ۲ رشته ریاضی رو بیارم یک یا دو ماه خوب درس خوندم ولی بخاطر اتفاقاتی از بقیه زمانم درست استفاده نکردم به اکثر مباحث سال یازدهم تسلط نسبی دارم

علی سلیمانی (sanjeshy)  ۱۳۹۸/۰۱/۰۴ - ۰۲:۱۳:۰۶

سلام و درود بر شما . بله با برنامه عیدانه ما پیش برید

مهدی موسوی  ۱۳۹۸/۰۱/۰۳ - ۱۶:۵۲:۳۵

لطفا جوااب بدید ممنون

باران  ۱۳۹۸/۰۱/۰۴ - ۱۴:۴۸:۲۵

سلام خسته نباشید من پشت کنکور تجربی هستم تا الان یه چیزای محدود از زیست و شیمی و عربی خوندم بدون تست اگر از الان بکوب شروع کنم تا 3 ماه و 10 روز دیگه میتونم به رتبه زیر 1500 منطقه 2 فکر کنم؟ لطفا جواب بدید

علی سلیمانی (sanjeshy)  ۱۳۹۸/۰۱/۰۶ - ۰۱:۴۸:۰۳

سلام و درود . واقعا بله میتونید . البته خیلی از مشاورین به خاطر منافع خودشون حرف بنده را نقض میکنند اما این اطمینان را میدم که واقعا زمان هست و حتما فایل صوتی هنوز هم فرصت باقیست ... بنده را گوش کنید .

محبی  ۱۳۹۸/۰۱/۰۵ - ۲۱:۵۲:۳۰

سلام خسته نباشید.یه چیزی خیلی برام عجیب شده.اونم اینه که شما به هرکس فقط میگید بله میشه. میخاستم بدونم اصلا واقعا اتفاق افتاده کسی بعد از بخونه رتبه زیر هزار بیاره یا شما دارید بازار گرمی میکنید شرمنده که انقد رک گفتم ممنون میشم پاسخ بدید

علی سلیمانی (sanjeshy)  ۱۳۹۸/۰۱/۰۶ - ۰۱:۵۲:۰۰

سلام و درود . واقعا بله میتونید . البته خیلی از مشاورین به خاطر منافع خودشون حرف بنده را نقض میکنند اما این اطمینان را میدم که واقعا زمان هست و حتما فایل صوتی هنوز هم فرصت باقیست ... بنده را گوش کنید . آنچه البته به جایی نرسد فریاد است و منافع برخی باعث شده که داوطلبین ما روز به روز ناامید تر بشوند . خیابلتون راخت شما با برنامه ریزی صحیح و تلاش و توکل بر خدای منان میتونید .

مریم  ۱۳۹۸/۰۱/۰۶ - ۱۵:۴۷:۴۵

سلام.چطوری به فایل صوتی شمایابرنامتون دسترسی پیداکنیم

علی سلیمانی (sanjeshy)  ۱۳۹۸/۰۱/۰۶ - ۱۸:۲۰:۴۴

سلام . در همین سایت موحوده

zahra  ۱۳۹۸/۰۱/۰۶ - ۱۸:۴۵:۰۸

سلام وقتتون بخیر من دیکه واقعا کم اوزدم همه مشاورامیکن بزارم واسه کنکور۹۹ فارغ تحصیلم هیچی درس نخوندم واقعا صفرم بیمار بودم الان میخواستم شروع کنم تا داردسازی دانشگاه تهران یا شهید بهشتی قبول بشم ولی میگن دیگه ۳ماه مونده تم کی میخوای تموم کنی کی میخوای تست بزنی کی مرور کنی کی جمع بندی کنی ولی من دیگه نمیتونم پشت کنکور بمونم بخاطر مریضیم افسرده شدم میخوام همین امسال رتبه زیر هزار منطقه۱تجربی بشم ولی همه میگن نمیشه من چیکار کنم???

علی سلیمانی (sanjeshy)  ۱۳۹۸/۰۱/۰۶ - ۱۸:۵۱:۵۰

ما بارها گفتیم زمان هست

zahra  ۱۳۹۸/۰۱/۰۶ - ۱۹:۱۵:۰۵

من باید دارو دولتی تهران قبول بشم نمیشه برم شهر دیگه مطمنید میشه؟ پس این مشاورا چی میگن زیر هزار منطقه۱نمیشه

علی سلیمانی (sanjeshy)  ۱۳۹۸/۰۱/۱۶ - ۰۰:۳۵:۳۶

شما با استاد سلیمانی تماس بگیرید .

negin  ۱۳۹۸/۰۱/۰۶ - ۲۱:۲۱:۵۱

سلام آقای سلیمانی واقعا مرسی من فایل زدن ریاضی و فیزیک بالای 70درصدتونو گوش دادم عالیه فقط مشکلم اینه که من نظام قدیم هستم و از مهر هم برای درس خوندن شروع کردم ولی هیچ فایده ای نداشت همش دلسرد می شم همه فکر می کنن من امسال خیلی خوب قبول میشم ولی خودم نا امیدم روز و شب گریه می کنم دیگه خسته شدم می خوام از همین فردا شروع کنم آرزو دارم پزشکی سنندج قبول بشم فقط به یه تاىید نیاز دارم لطفا دعام کنید

بهارلشکری زاده  ۱۳۹۸/۰۱/۰۷ - ۱۳:۳۱:۰۹

سلام ممنون ازصحبتای امیدوارکنندتون من به خاطر مریضی و مشکلی ک گرفتم امسال عقب افتادم درواقع هیچی نتونستم بخونم الان تازه شروع کردم به خوندنو دقیقا کارایی ک شما گفته بودین تومتن بزنامم بود واقعا ممنون خیلی انرژی گرفتم ازصحبتاتون ❤

yasser khademi  ۱۳۹۸/۰۱/۰۷ - ۲۱:۵۷:۵۴

سلام،خسته نباشین من سه ماه تا کنکور ۹۸ نظام قدیم وقت دارم میخوام معماری تبریز قبول شم،تا الانم چیز درستوحسابی نخوندم،میشه کمک کنین

ایلما  ۱۳۹۸/۰۱/۱۰ - ۰۱:۴۵:۳۰

سلام استاد حالتون خوبه من ویستون هنوز هم فرصت باقیست رو گوش کردم من صفرم میخواستم شروع کنم برا کنکور هدفم پرستاری یا اتاق عمل خرم آباده تا اینکه امروز یه مشاور خیر ندیده اومد گفت اگه خودتون بخونید در بهترین صورت ۳۰هزار میشید ولی اگه با منابع ما بخونید ۵هزار میشید من کلا نا امید شدم بقران حالم خیلی خرابه فقط به کلمه بهم بگو استاد فرصت هست.برا پرستاری یا اتاق عمل خرم آباد ؟ممنون

علی سلیمانی (sanjeshy)  ۱۳۹۸/۰۱/۱۶ - ۰۰:۳۴:۳۶

سلام واقعا زمان هست . به هدف خودتون ایمان داشته باشید و تلاش کنید .

امین  ۱۳۹۸/۰۱/۱۳ - ۱۹:۵۳:۰۲

دوستانی که مثل من از امروز شروع کرده‌اند بخونید سه ماه وقت کمی نیس فقط کافیه قول بدیم به صورت مستمر بخونیم و جا نزنیم پیش بسوی هدف .....حرکت

علی سلیمانی (sanjeshy)  ۱۳۹۸/۰۱/۱۶ - ۰۰:۳۱:۰۰

آفرین به این اراده

A  ۱۳۹۸/۰۱/۱۶ - ۱۹:۴۲:۰۸

سلام من رشته ریاضیم و تا الان جدی واسه کنکور نخوندم تصمیم گرفتم از الان جدی بخونم ولی همش استرس اینو دارم که آیا فایده ای داره یعنی میتونم رتبه ی خوبی بیارم از یا همش نگران اینم کی باید دوره کنم لطفا راهنمایی کنید به هر کی میگم میگه دیگه فایده نداره باید سال دیگه کنکور بدی

علی سلیمانی (sanjeshy)  ۱۳۹۸/۰۱/۱۷ - ۰۰:۳۵:۲۸

سلام و درود . بله فایده داره . واقعا زمان هست . با برنامه ریزی رایگان اردوی نوروزی ما پیش برید . قدر زمان باقی مانده را بدانید و با فکر و خیال آینده را نسازید بلکه با همت درست هم به خود و هم به دیگران ثابت کنید که واقعا : خواستن توانستن است مشروط بر همت والا . کا امید الکی به کسی نمیدیم . دوست عزیز قدر زمان را بدانید .

A  ۱۳۹۸/۰۱/۱۶ - ۱۹:۴۵:۰۴

سلام من رشته ریاضیم و تا الان جدی واسه کنکور نخوندم تصمیم گرفتم از الان جدی بخونم ولی همش استرس اینو دارم که آیا فایده ای داره یعنی میتونم رتبه ی خوبی بیارم از یا همش نگران اینم کی باید دوره کنم لطفا راهنمایی کنید به هر کی میگم میگه دیگه فایده نداره باید سال دیگه کنکور بدی

علی سلیمانی (sanjeshy)  ۱۳۹۸/۰۱/۱۷ - ۰۰:۳۵:۴۷

سلام و درود . بله فایده داره . واقعا زمان هست . با برنامه ریزی رایگان اردوی نوروزی ما پیش برید . قدر زمان باقی مانده را بدانید و با فکر و خیال آینده را نسازید بلکه با همت درست هم به خود و هم به دیگران ثابت کنید که واقعا : خواستن توانستن است مشروط بر همت والا . کا امید الکی به کسی نمیدیم . دوست عزیز قدر زمان را بدانید .

Jasmine  ۱۳۹۸/۰۱/۲۲ - ۰۲:۰۵:۵۲

سلام آقای سلیمانی من دانش آموز سال دوازدهم رشته ی تجربی ام درسم بد نیست و معدلم بالای نوزده و چهله تا الان برای کنکور نخوندم ( واقعا نخوندم نه تستی نه پنج ساعت و شش ساعت در روز درس خوندن، هیچی) ولی درسای مدرسه ام رو خوب خونده ام نمی خوام بلند پروازی کنم و بگم پزشکی داشنگاه تهران می خوام ولی قبولی رشته پزشکی می خوام حالا چه شهر خودم کرمانشاه چه جای دیگه میشه بگید چی کار بیاد بکنم یه راهنمایی فقط پدر معتقده زمانم رو خیلی الکی از دست دادم ولی مامانم مثل شما فکر میکنه و میگه اگر از الان شروع کنی ولی درست و حسابی بخونی قبول میشی من تابحال مشاور نداشتم و خیلی هم پیگیر مشاورای دیگه نبودم فقط الان این سایت رو دیدم و پیاماتون و صحبتتون با بچه ها رو خوندم امیدوار شدم من آدم بازیگوشیم و همیشه درسامو دقیقه ی نود میخونم ولی همیشه هم از پسش بر میام میشه کمکم کنید و یکمی راهنماییم کنید ممنون

علی سلیمانی (sanjeshy)  ۱۳۹۸/۰۱/۲۲ - ۰۳:۱۱:۲۵

درود بر شما . دوست عزیز شما تلگرام دارید ؟ اگر دارید به شماره 09128588682 استاد پیام داده و استاد برای شما چند فایل صوتی ارسال خواهد کرد . با استاد سلیمانی هماهنگ کردیم . در غیر اینصورت روز شنبه ساعت 14 با ایشان تماس بگیرید . با تشکر

زهرابهادرفر  ۱۳۹۸/۰۱/۲۲ - ۱۶:۰۶:۵۸

امروز ۲۲ فروردین ۹۸ هس من میخوام از امروز این لحظه تغییر کنم و بشینم با هرچی قدرته درس بخونم دیگه تنبلی نکنم نا امید نشم با امسال چهار ساله دارم برای داروسازی میخونم ولی به خاطر ناامیدی و هدر دادن وقت با شکست مواجه شدم ولی این بار دیگه بار اخره دیگه تکرار نمیکنم نمیخوام شرمنده ی خودم و خونوادم بشم نمیخوام مردم بگن چن سال نشست بازم قبول نشد دیگه اجازه نمیدم شکست بخورم دیگه نمیخوام باعث ناامیدی مامانم باشم نمیخوام دیگه دلشو بشکنم از این لحظه دیگه تلاشمو میکنم تا الان روزای زیادی رو از دست دادم و درست و حسابی تلاشمو نکردم ولی از این ساعت و لحظه دیگه نمیخوام بازنده باشم از خدا هم میخوام تو این مسیر کمکم کنه یاورم باشه.. توکل میکنم به خدا دوباره شروع میکنم.. انشالله

زهرامحمدپور  ۱۳۹۸/۰۱/۲۶ - ۲۰:۳۱:۰۶

سلام وقت بخیر من نظام قدیم هستم دوسالی هست که اصلا درس نخوندم وواقعا صفرم منطقه ۱هستم ولی دو روزه شروع کردم میخواستم بدونم ایا امکانش هست داروسازی سراسری شهر تهران قبول بشم یا باید برای کنکور ۹۹بخونم؟؟؟؟توروخدا صادقانه بگید خواهش میکنم?من نمیتونم شهر دیگه برم باید داروسازی شهر تهران قبول بشم پول دانشگاه ازاد و بین المللی رو هم ندارم

سارا میرشکاری  ۱۳۹۸/۰۲/۲۱ - ۰۰:۰۵:۰۰

میشه از الان خوند و پزشکی اورد؟

سبحان شمشیریان  ۱۳۹۸/۰۸/۱۱ - ۲۱:۵۰:۴۴

ایا میشه تو ۸ماه رتبه یک رشته ریاضی تو سال ۱۳۹۹شد ؟؟؟لطفا جواب بدهید

علی سلیمانی (sanjeshy)  ۱۳۹۸/۰۸/۱۳ - ۱۶:۳۱:۰۸

سلام . بله واقعا ميشه و زمان هم هست

سبحان شمشیریان  ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ - ۱۹:۱۳:۲۳

سلام مجدد ممنون به خاطر جوابتون اگر من از الان شروع کنم ۸ماه خوب تلاش کنم میتونم رتبه یک رشته ریاضی تو سال۱۳۹۹بشم??? ممنون که جواب میدید

علی سلیمانی (sanjeshy)  ۱۳۹۸/۰۸/۱۷ - ۲۳:۱۵:۳۷

سلام تماس بگیرید

سبحان شمشیریان  ۱۳۹۸/۰۹/۰۸ - ۱۳:۳۱:۰۷

سلام من مدتی برام مشکلی پیش اومده بود نتوانستم برا کنکور بخونم من تازه شروع کردم برا کنکور واقعا میشه تو این مدت تا کنکور رتبه یک رشته ریاضی رو اورد

علی سلیمانی (sanjeshy)  ۱۳۹۸/۰۹/۰۹ - ۱۰:۵۳:۴۳

سلام . مشروط به داشت برنامه مناسب و اجراي آن