ثبت‌نام آزمون سراسری 94 (1)

ثبت‌نام آزمون سراسری 94 (1)

از روز گذشته 19 بهمن ماه، امکان ثبت‌نام در آزمون سراسری سال 1394 از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی: www.sanjesh.org برای داوطلبان این آزمون فراهم گردیده است و ثبت‌نام در آزمون یاد شده تا پایان روز 28 بهمن ماه از طریق این سامانه ادامه دارد.
به همین منظور، مناسب دیدیم که فضای این ستون را در شماره پیش‌ِرو، به یاد کرد نکاتی چند درباره این آزمون که در ذیل می‌آید، اختصاص دهیم:
1ـ به داوطلبان توصیه می‌شود که هر چه زودتر و در روزهای آغازین مهلت تعیین شده برای ثبت‌نام در آزمون سراسری 94 اقدام به انجام ثبت‌نام در این آزمون نمایند و آن را به روزهای پایانی مهلت یاد شده موکول نکنند.
2ـ بهتر است که داوطلبان شخصاً به انجام ثبت‌نام در این آزمون اقدام کنند، و اگر از طریق مراجعه به کافی‌نت‌ها در آزمون سراسری 94 ثبت‌نام می‌کنند، به تمام مراحل ثبت‌نام خود نظارت کامل داشته باشند و قبل از تایید نهایی مراحل ثبت‌نام و دریافت کدرهگیری، اطلاعات ثبت‌نامی خود را بررسی نموده و از ثبت هرگونه اطلاعات نادرست در موارد ثبت‌نامی خودداری نمایند.
3ـ لازم است که داوطلبان، پیش از انجام مراحل ثبت‌نامی آزمون سراسری 94، دفترچه راهنمای ثبت‌نام در این آزمون (دفترچه شماره 1) را که از طریق سایت سازمان سنجش قابل دریافت است، به طور دقیق مطالعه نمایند و در صورتی که دارای شرایط مندرج در این دفترچه هستند، به عنوان داوطلب در این آزمون ثبت‌نام نمایند.
4ـ با توجه به آنکه پرداخت هزینه ثبت‌نام در این آزمون، منحصراً به صورت اینترنتی انجام می‌شود، لازم است که داوطلبان با استفاده از کارت‌های عضو شبکه بانکی «شتاب» که پرداخت الکترونیکی آنها فعال است، با مراجعه به پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش و پرداخت 150 هزار ریال به عنوان وجه ثبت‌نام شرکت در آزمون، نسبت به دریافت اطلاعات کارت اعتباری (شماره سریال 16 رقمی) اقدام نمایند.
5ـ هر داوطلب مطابق ضوابط این آزمون می‌تواند متقاضی شرکت در یکی از گروه‌های آزمایشی پنجگانه شود و چنانچه داوطلبی متقاضی ثبت‌نام در دو یا سه گروه آزمایشی (یکی از گروه‌های آزمایشی اصلی: علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی یا علوم انسانی، و گروه‌های آزمایشی هنر و زبان‌های خارجی) شود، باید به ازای هر گروه آزمایشی دیگر که داوطلب شرکت در آن شده است، مبلغ 150 هزار ریال دیگر نیز از همین طریق پرداخت و اطلاعات کارت اعتباری را دریافت نماید.
6ـ منظور از ثبت‌نام در دو یا سه گروه آزمایشی، آن است که داوطلب می‌تواند علاوه بر انتخاب یکی از گروه‌های آزمایشی (علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی) به عنوان گروه آزمایشی اصلی، در گروه‌های آزمایشی هنر و زبان‌های خارجی نیز متقاضی شود؛ به دیگر سخن، هیچ داوطلبی نمی‌تواند به طور همزمان، در گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی ثبت‌نام و شرکت کنند.
7ـ اگر داوطلبی علاقه‌مند به شرکت در گزینش رشته‌های تحصیلی دانشگاه پیام‌نور و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی باشد، باید نسبت به پرداخت 80 هزار ریال دیگر نیز از طریق یاد شده اقدام و اطلاعات کارت اعتباری را دریافت نماید.
8ـ یادآوری می‌شود که پذیرفته‌شدگان دوره‌های روزانه آزمون سراسری 1393 (اعم از رشته‌های متمرکز یا نیمه‌متمرکز) حق ثبت‌نام و شرکت در آزمون سراسری سال 1394 را نخواهند داشت.

موفق باشید

 

پاسخ دهید

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...