بعید می دانم "کنکور" تا 8 سال آینده به طور کامل حذف شود

بعید می دانم "کنکور" تا 8 سال آینده به طور کامل حذف شود

خدایی گفت: قانون تکلیف کرده که طی 5 سال، پذیرش 85 درصد ظرفیت آموزش عالی براساس سوابق تحصیلی و 15 درصد با توجه به آزمون صورت گیرد.

ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در گفتگو با خبرنگار دانشگاهی باشگاه خبرنگاران  گفت: عمده ترین تفاوت بین کنکور سال 93 با سایر کنکورها، تاثیر قطعی 25 درصد سوابق تحصیلی در آزمون است.
 
وی با بیان اینکه ما به سمت افزایش کیفیت آزمون پیش می رویم، افزود: امسال در دانشگاه پیام نور بحث کاهش ظرفیت را داشتیم، هر چند که حدود 60 هزار نفر را پذیرش خواهیم کرد.
خدایی گفت: طبق قانون جامع ایثارگران که مصوب مجلس شورای اسلامی و مجمع تشخیص مصلحت نظام است، 20 درصد سهمیه دانشگاه ها به ایثارگران اختصاص می یابد.
 
وی در پاسخ به این سوال که آیا سال 94 هم کنکور سراسری خواهیم داشت یا خیر، تاکید کرد: قانون تکلیف کرده که طی 5 سال، پذیرش 85 درصد ظرفیت آموزش عالی براساس سوابق تحصیلی و 15 درصد با توجه به آزمون صورت گیرد.
 
خدایی یادآور شد: با توجه به وضعیت موجود بعید می دانیم که در 7،8 سال آینده حداقل بتوانیم آزمون را به طور کامل حذف کنیم.
 
وی اظهار داشت: 15 درصدی که برای آن آزمون برگزار می شود، مربوط به دانشگاه هایی است که شهریه برای آن پرداخت نمی شود و لازم است رقابت صورت گیرد.
 
خدایی با اشاره به اینکه نتایج اولیه آزمون سراسری سال 93 نیمه اول مرداد ماه اعلام می شود، خاطرنشان کرد: انتخاب رشته آزمون نیمه دوم مرداد و نتایج نهایی کنکور امسال نیز نیمه دوم شهریور ماه اعلام خواهد شد.
 
انتهای پیام/

پاسخ دهید

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...