شرایط پذیرش دانشگاه اطلاعات و امنیت ملی در سال ۹۸

شرایط پذیرش دانشگاه اطلاعات و امنیت ملی در سال ۹۸

شرایط پذیرش دانشگاه اطلاعات و امنیت ملی در سال ۹۸

با توجه به آغاز ثبت نام کنکور سراسری سوالاتی در رابطه با دانشگاه امنیت ملی مطرح میشود. همانطور که میدانید دانشگاه اطلاعات و امنیت ملی جز دانشگاه های شرایط خاص است که در زمان ثبت نام کنکور ۹۸ با شرایطی خاص اقدام به پذیرش دانشجو می نماید.

از آنجایی که ثبت نام در دانشگاه اطلاعات با کنکور سراسری میباشد متقاضیان همواره با این سوال روبرو هستند که شرایط پذیرش دانشگاه اطلاعات و امنیت ملی ۹۸ چیست و چه مدارکی برای ثبت نام در دانشگاه اطلاعات لازم است. همچنین این سوال برای آنها مطرح است که لیست رشته های این دانشگاه چیست و چگونه میتوانند در این دانشگاه ثبت نام کنند.

مزایای تحصیل در دانشگاه اطلاعات و امنیت ملی بسیار زیاد است و عموما داوطلبین را ترغیب به تحصیل در این دانشگاه مینماید. این مزایا به شرح زیر است:

۱) در صورتی که دانشجویان تحصیلات خود را به پایان برسانند و در صورتی که صلاحیت های لازمه را داشته باشند به استخدام وزارت اطلاعات در می آیند.

۲ ) فارغ التحصیلان این دانشگاه در صورتی که تعهد خدمت خود را به پایان برسانند ، کارت معافیت از خدمت سربازی دریافت خواهند کرد.

۳ ) دانشجویان دانشگاه امنیت ملی  کمک هزینه تحصیلی دریافت میکنند و امتیازات دیگری نیز دارند.

۴ ) به همه دانشجویانی که مجرد هستند ، خوابگاه دانشجویی تعلق میگیرد و دیگر نگران نیستند.

۵ ) امکانات آموزشی این دانشگاه پیشرفته بوده و تحصیل در دانشگاه اطلاعات به صورت تمام وقت میباشد و تمامی دانشجویان میتوانند از امکانات بهره ببرند

۶) دانشجویان در طول دوره تحصیل خود به یک زبان زنده دنیا تسلط پیدا خواهند کرد.همچنین امور فوق برنامه نیز وجود دارد

۷) به دانشجويان پس از فارغالتحصيلي و انجام تعهدات، گواهينامه كارشناسي مورد تأييد وزارت علـوم، تحقيقـات و فنـاوري اعطـاء ميگردد. 

شرایط پذیرش دانشگاه اطلاعات و امنیت ملی

شرايط و ضوابط عمومي:

۱) تابعيت جمهوری اسلامي ايران.

۲) تدين به دين مبين اسلام.

۳) اعتقاد و التزام عملي به ولايت مطلقه فقيه.

۴) اعتقاد و التزام عملي به قانون اساسي و نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران.

۵) عدم عضويت يا وابستگي به احزاب و گروههاي سياسي.

۶) نداشتن سوء پيشينه كيفري.

۷) برخورداري از سلامت و توانايي رواني و جسمي به تشخيص مراجع پزشكي وزارت اطلاعات.

شرايط اختصاصي:

۱) داشتن گواهينامه پايان دوره پيش دانشگاهي.

۲) داوطلبان نبايد در استخدام و متعهد به سازمان يا وزارتخانهاي باشند.

۳) حداكثر سن براي داوطلبان ۲۲ سال تمام (متولدين ۱/۷/۱۳۷۶ به بعد) ميباشد.

۴) احراز صلاحيت استخدامي برابر ضوابط گزينش وزارت اطلاعات.

۵) شرط معدل براي داوطلبان گروههاي آزمايشی علوم رياضي و علوم تجربی معدل ديپلم بالای ۱۵ و داوطلبان گروه آزمايشی علوم انساني معدل ديپلم بالاي ۱۶ ملاک میباشد.

زمان و نحوه ثبت نام دانشگاه اطلاعات و امنیت ملی ۹۸

خب سوالی که اینجا مطرح است زمان و نحوه ثبت نام دانشگاه اطلاعات و امنیت ملی ۹۸ است. باید در زمان ثبت نام، گزینه مربوط به علاقه مندی به شرکت در گزینش رشته های تحصیلی دانشگده اطلاعات و امنیت ملی رابزنید. پس از ان منتظر انتشار نتیجه اولیه کنکور باشید. پس از اعلام نتیجه اولیه کنکور سراسری و در زمان انتخاب رشته کنکور سراسری در فرم انتخاب رشته کنکور ،كد رشته های تحصيلي دانشگاهي اطلاعات را قبل از اولويت بيستم واردکنید.

پس آن منتظر دریافت نتایج نهایی کنکور باشید و در صورت قبولی در دانشگاه اطلاعات و امنیت ملی برای مصاحبه دانشگاه اطلاعات و امنیت ملی خود را آماده کنید.

مراحل ثبت نام دانشگاه اطلاعات و امنیت ملی

۱) آزمون تست هوش و شخصیت‌شناسی

۲) معاینات پزشکی بدنی

۳) مصاحبه حضوری مرحله اول که شامل سوالاتی در رابطه با مسائل فرهنگی، عقیدتی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی روز کشور می باشد

۴) مصاحبه حضوری مرحله دوم که شامل سوالاتی در رابطه با مسائل فردی و خانوادگی داوطلب می باشد

۵) استعلام‌های حفاظتی و امنیتی

۶) تحقیقات محلی

لیست رشته های دانشگاه اطلاعات و امنیت ملی ۹۸

هر ساله دانشگاه اطلاعات و امنیت از میان متقاضیان پسر اقدام به پذیرش دانشجو در رشته های دانشگاهی خود در سه مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری می نماید. لیست رشته های دانشگاه اطلاعات و امنیت ملی ۹۸ به شرح ذیل می باشد :

مقطع تحصیلیلیست رشته
کارشناسی۱. امنیت بین‌الملل ۲. امنیت نرم ۳. امنیت اطلاعات ۴. حفاظت اطلاعات ۵. امنیت اقتصادی ۶. ضد تروریسم ۷. علوم فنی امنیت ۸. مهندسی فناوری اطلاعات و ارتباطات ۹. پژوهشگری امنیت
کارشناسی ارشد۱. مدیریت اطلاعات ۲. حفاظت اطلاعات ۳. مطالعات امنیتی ایران ۴. پژوهشگری امنیت ۵. امنیت اطلاعات ۶. امنیت اقتصادی ۷. امنیت بین‌الملل ۸. بیوتروریسم ۹. علوم جرم‌شناسی امنیتی ۱۰. مهندسی مخابرات امنیتی ۱۱. مهندسی فناوری اطلاعات و امنیت
دکتری

پاسخ دهید

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...