نحوه پذیرش دانشجو در کنکور سراسری ۹۸

نحوه پذیرش دانشجو در کنکور سراسری ۹۸

ثبت نام در کنکور سراسری ۹۸ در چهارشنبه ۹۷/۱۱/۲۴ تا پنج‌شنبه ۹۷/۱۲/۰۲ انجام خواهد شد. اگر ثبت نام امسال همانند سال قبل باشد، یک زمانی را مشخص میکنند برای داوطلبانی که از ثبت نام جا مانده اند و یا اطلاعات ثبت نامی خود را اشتباه ثبت کرده اند. اگر شما هم جز داوطلبانی هستید که نحوه پذیرش دانشجو در کنکور ۹۸ برایتان مهم است و میخواهید درباره کنکور ۹۸ اطلاعاتی داشته باشید این مقاله را تا پایان مطالعه کنید .
نحوه پذیرش دانشجو در کنکور ۹۸

کنکور ۹۸ فقط تستی است..

سولی که این روزها ذهن همگان را به خود مشغول کرده این است که کنکور ۹۸ تشریحی است؟؟؟

با توجه گفته رئیس سازمان سنجش ، تستی

تشریحی بودن کنکور در سال ۹۸ صحت ندارد.  تغییرات آزمون سراسری برای سال ۹۸

به دو موضوع اشاره دارد که  یکی از آنها تغییرات نظام آموزش متوسط است و

دیگری درصدسوابق تحصیلی است.

 به دلیل تغییرات نظام آموزش متوسط و

اینکه از سال آینده پیش دانشگاهی نداریم، برای داوطلبان از نظام آموزشی

(۶-۳-۳) یک نوع سئوال و برای داوطلبان نظام آموزشی پیش دانشگاهی و قبل از

آن یک نوع سئوال دیگر طراحی می شود. اما همه این سئوالات به صورت تستی

خواهد بود.

رئیس

سازمان سنجش همچنین تاکید کرد: درصد تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور ۹۸ نیز

پس از تصویب شورای سنجش و پذیرش دانشجو به اطلاع داوطلبان کنکور می رسد. 

شرایط برگزاری کنکور ۹۸
سوالات بسیاری در ذهن داوطلبان در این زمینه به وجود آمده است.در این مقاله میخواهیم کمی دانش آموزان را راهنمایی کنیم.
ثبت نام در کنکور سراسری۹۸
ثبت نام در کنکور سراسری ۹۸ به صورت اینترنتی میباشد و داوطلبان عزیزمان قبل از هرگونه اقدامی به ثبت نام و ورود به سایت باید یک سری مدارک و اطلاعات همراه خود داشته باشند.از جمله مدارک و اطلاعات : خرید کارت اعتباری مورد نیاز ، کد سوابق دیپلم ، کد سوابق تحصیلی پیش دانشکاهی میباشد.
کارت اعتباری : برای دانشگاه های روزانه و شبانه و برای دانشگاه های پیام نور و غیر انتفاعی باید یک کارت جداگانه خریداری شود .
برای ثبتنام در کنکور دانشگاه آزاد ۹۸ نیازی به خرید کارت اعتباری نیست.
پس از تکمیل مدارک به سایت مراجعه کرده و اطلاعات لازم را تکمیل میکنیم و در پایان سیستم یک کد رهگیری ارائه میدهد.(توجه داشته باشید کد رهگیری را تا پایان پذیرش و ثبتنام در دانشگاه نزد خود نگه دارید.)
در هر گروه آزمایشی که هستید از سراسر کشور میتوانید مشاوره تحصیلی تلفنی صدای مشاور تماس بگیرید تا ثبت نام خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهید.
تأثیر معدل در کنکور ۹۸ 
تأثیر معدل در کنکور سراسری ۹۸ یک دغدغه بزرگ داوطلبان است.همانطور که در ابتدا مقاله گفتیم میخواهیم با توضیحاتی در کاهش اضطراب داوطلبان کنکور سراسری ۹۸ سهیم شدیم.همانطور که میدانید برای اطلاع از تاثیر معدل در کنکور ۹۸ باید دفترچه ثبت نام در کنکور سراسری ۹۸ را منتشر کنند.
تغییرات کتاب درسی در کنکور ۹۸
همانطور که گفتیم به دلیل تغییر نظام آموزشی ، کتب درسی نیز برای کنکور ۹۸ تغییر کرده است. اگر بخواهیم به محتوای کتاب های دبیرستان ( دوم و سوم ) و متوسطه دوم ( دهم و یازدهم ) نگاهی داشته باشیم میبینیم که تغییرات خیلی زیادی روی نداده است و محتوا و اصل آن حفظ شده است . دانش آموز دبیرستان با مطالعه ی آن متوجه خواهد شد که تغییرات اندکی روی داده است و با مطالعه ی دقیق کتاب های جدید می تواند به راحتی بر آن ها مسلط گردد . این شباهت مطالب در هر سه رشته ی تجربی و ریاضی و انسانی زیاد است و تغییرات اندکی در محتوا روی داده است.
نحوه طراحی سوالات کنکور ۹۸
کنکور ۸۱ نیز مانند ۹۸ به علت تغییر نظام همین اتفاق افتاده است و جای نگرانی نیس،  سازمان سنجش در همان سال راه حلی ارائه داد و برای هر دو گروه نظام قدیم و نظام جدید سوالات مطرح شد به این شیوه که در قسمت های که مطالب شبیه هم بود سوالات یکسان  و در قسمت هایی که سوالات متفاوت بود سوالات جدا برای هر گروه مطرح می شد و این روند تا کنکور  ۸۳ نیز ادامه داشت . در بعضی از قسمت ها که سوالات متفاوت بود بخش سوالات ترمی واحدی با سوالات سالی واحدی جدا شده بود .پس خیلی هم جای نگرانی نیست اما باز هم توصیه میکنیم با تلاش و برنامه ریزی کنکور سراسری ۹۷ پشت کنکور نمانده و درسال تحصیلی خود وارد دانشگاه شوید.

پاسخ دهید

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...