شورای سنجش مرجع تصمیم‌گیری درباره نحوه تأثیر سوابق تحصیلی در کنکور

شورای سنجش مرجع تصمیم‌گیری درباره نحوه تأثیر سوابق تحصیلی در کنکور

معاون آموزشی وزارت

علوم، تحقیقات و فناوری گفت: مرجع تصمیم‌گیری درباره نحوه تأثیر ۳۰ درصدی

سوابق تحصیلی در کنکور، شورای سنجش و پذیرش است و این شورا تصمیم گرفت از

سال ۹۸ تأثیر سوابق تحصیلی به صورت قطعی اعمال شود

معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: مرجع تصمیم‌گیری درباره نحوه تأثیر ۳۰ درصدی سوابق تحصیلی در کنکور، شورای سنجش و پذیرش است و این شورا تصمیم گرفت از سال ۹۸ تأثیر سوابق تحصیلی به صورت قطعی اعمال شود
به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از خانه ملت، مجتبی شریعتی نیاسر درباره توصیه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس مبنی بر تاثیر مثبت سوابق تحصیلی در کنکور ۹۸ و نظر وزارت علوم در این رابطه گفت: تنها مرجع تصمیم‌گیر درباره نحوه تأثیر ۳۰ درصدی سوابق تحصیلی در کنکور، شورای سنجش و پذیرش است. در این شورا براساس کارشناسی‌های صورت گرفته، مقرر شد از سال ۹۸ تاثیر سوابق تحصیلی به صورت قطعی اعمال شود.
وی افزود: از آنجایی که اعتراض‌هایی در این زمینه صورت گرفت و استمزاج عمومی کمیسیون آموزش نشان داد که به زعم نمایندگان تاثیر قطعی سوابق تحصیلی، نتیجه مناسبی نخواهد داشت، بنا شد در جلسه شورای سنجش و پذیرش که به صورت اضطراری برگزار می‌شود این موضوع مورد بحث قرار گیرد. امیدواریم شورا متقاعد شود که تأثیر سوابق تحصیلی در کنکور ۹۸ به صورت مثبت اعمال شود.
معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در پاسخ به اینکه آیا نظر وزارت علوم بر تاثیر مثبت سوابق تحصیلی است، عنوان کرد: امیدوارم این نتیجه را از شورای سنجش و پذیرش بگیریم. در صورت تحقق این مهم از یک سو فضای روانی اصلاح خواهد شد و از سوی دیگر نظر نمایندگان تأمین می‌شود.

پاسخ دهید

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...