تغییرات کنکور سراسری ۹۸

تغییرات کنکور سراسری ۹۸

همانطور که می دانید کنکور امسال آخرین کنکور نظام قدیم است. از سال ۹۸ به بعد تغییراتی در کنکور سراسری اعمال خواهد شد. کنکور سراسری آزمون بزرگ است که هر سال تعداد بالای متقاضی برای ورود به دانشگاه تهران ثبت نام میکند کتاب های درسی سه سال دبیرستان و یک سال پیش دانشگاهی را خوانده و در این ماراتون بزرگ شرکت می‌کنند. اما سوالی که اینجا مطرح می‌شود این است که کنکور سراسری ۹۸ چه تفاوتی با سالهای گذشته دارد زیرا پشت کنکوری های ۹۸ می دانندکه منابع کاملاً تغییر کردند و نمی دانند باید چه کتابی بخوانند و چه کار کنند.
تغییرات منابع در کنکور ۹۸
همانطور که می دانید منابع کنکور سراسری ۹۸ کاملا تغییر کرده زیرا نظام اموزشی مدارس تغییر کرده است و کتاب ها عوض شده. اما سوالی که مطرح می‌شود این است که این تغییرات به چه مقدار است؟؟
تغییراتی که در کتاب درسی اتفاق افتاد شامل محتوا و مفهوم اصلی دروس نیست فقط موارد جزئی تغییر داده شده است و این تغییرات ناچیز هستند و نباید دچار نگران شوید.
نحوه برگزاری کنکور ۹۸ به چه صورت است؟
سوالی که به مراتب بیشتر از ما می‌شود این است که کنکور سراسری به چه صورت برگزار خواهد شد و تکلیف پشت کنکوری ها چیست؟؟
باید مژده را به داوطلبان بدهیم که در سال ۹۷ دو کنکور برگزار خواهد شد یکی برای نظام قدیم و دیگری برای نظام جدید.
برنامه های دهه ۸۰ چه تغییراتی در نظام آموزشی به وجود آمدن کتاب درسی تغییر کرد کنکور سال ۸۱ اولین سالی بود که پس از تغییرات بود و این آزمون به صورت ای برگزار شد که دو دسته سوال مختلف وجود داشت برای نظام قدیم و دیگری برای نظام جدید اما این دو آزمون به صورت همزمان برگزار شد و این کار تا سال ۸۳ تکرار شد.
کنکور سال ۹۸ نیز به همین صورت خواهد بود داوطلبان در ساعات یکسان در جلسه حضور پیدا کرده و به سوالات متفاوتی پاسخ می‌دهند.

پاسخ دهید

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...