فردا تصمیم گیری درباره حذف امتحانات نهایی

فردا تصمیم گیری درباره حذف امتحانات نهایی

وزی آموزش و پرورش در خصوص محاسبه سوابق تحصیلی دانش آموزان در کنکور در صورت حذف امتحانات نهایی نیز گفت: فردا در جلسه ای با وزارت علوم در این باره
بحث و تصمیم گیری می کنیم.

وزیر آموزش و پرورش در خصوص محاسبه سوابق تحصیلی دانش آموزان در کنکور در صورت حذف امتحانات نهایی نیز گفت: فردا در جلسه ای با وزارت علوم در این باره بحث و تصمیم گیری می کنیم.

به گزارش فی نیوز، سید محمد بطحایی درحاشیه برگزاری همایش بانوی امید افزود: ما مصمم هستیم که امتحانات نهایی به شرطی ادامه یافته و دامنه آن وسیع تر شود که در امتیازات کنکور موثر باشد به عبارت دیگر امتحانات نهایی اگر بنا باشد تاثیری در کنکور و ورود دانش آموزان به آموزش عالی نداشته باشد غیر از بار هزینه ای که برای آموزش و پرورش و بچه ها دارد نتیجه دیگری نخواهد داشت.

وی تصریح کرد: درباره امتحانات نهایی پایه یازدهم نیز در جلسه فردا تصمیم گیری می کنیم و سوابق تحصیلی تا دو سال آینده همچنان همانند گذشته باقی خواهد بود.

وزیر آموزش و پرورش در خصوص اظهارات مسئولان شورای عالی انقلاب فرهنگی مبنی بر تصمیم گیری نهایی برای حذف آزمون ورودی مدارس تیزهوشان گفت: قرار است در اطلاعیه ای جزئیات تمامی آزمون ها و حذف آنها و کتاب های کمک آموزشی منتشر شود.

بطحایی در پاسخ به اینکه آیا حذف آزمون مدارس تیزهوشان به مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی نیاز دارد، اظهار داشت: در این اطلاعیه که امروز یا فردا از طریق روابط عمومی وزارتخانه منتشر می شود، توضیحات کامل ارائه شده است.

وزیر آموزش و پرورش درباره نقش زنان در پرورش و تربیت نسل آینده نیز گفت: زنان به عنوان رکن اصلی هر خانواده نقش مهمی در حوزه تربیت و پرورش نسل آینده به عهده دارند و چه بسا اگر یک مادر به وظایف خود آشنا باشد می تواند بسیاری از مشکلات بیرون از خانه را برطرف کند.

بطحایی تصریح کرد: در میان همه وظایفی که مادران و بانوان در خانواده بر عهده دارند، ایجاد آرامش و فضای با نشاط بسیار با اهمیت است و از منظر یک معلم می گویم تا زمانی که بچه های ما در یک فضای آرام و با نشاط زندگی نکنند، یادگیری صورت نخواهد گرفت.

وی ادامه داد: بنابراین همانگونه که همه خاطرات ما مملو از این قضاوت است که مادران در کنار همه سختی های زندگی همواره صبورانه فضای با نشاط را در خانه برقرار کرده اند، از همه خانواده ها به عنوان شریک تربیتی فرزندان آنها و جامعه معلمان به عنوان شرکای تربیتی خانواده ها درخواست دارم خانواده ها در خانه و ما هم در مدرسه محیط شاد و سرزنده را برای بچه ها ایجاد کنیم تا آن نوعی از یادگیری که هدف تعلیم و تربیت است، اتفاق افتد.

وزیر آموزش و پرورش درباره بخشنامه مراسم رسمی چهارشنبه سوری گفت: اطلاعی از این بخشنامه ندارم اما چهارشنبه سوری به عنوان یک مراسم سنتی ایرانی ها می تواند بسیار کم خطر برگزار شود و بهانه ای برای شادی و نشاط بچه ها باشد به شرط اینکه ملاحظات آن رعایت شود.

پاسخ دهید

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...