داوطلبان پشت‌کنکوری حواس‌شان را جمع کنند

داوطلبان پشت‌کنکوری حواس‌شان را جمع کنند

این روزها خبرهای خوبی برای داوطلبان آزمون در رسانه‌ها منتشر شده است؛ از شروع ثبت‌نام کنکور سراسری ۹۷ تا ثبت‌نام در رشته‌های بدون آزمون کارشناسی دانشگاه آزاد اسلامی و آغاز تکمیل‌ ظرفیت مقطع کارشناسی‌ارشد این دانشگاه.

به گزارش ایسکانیوز، داوطلبانی که این روزها خودشان را برای رویارویی با غول آموزشی سال آینده آماده می‌کنند، از امروز اول بهمن‌ماه باید با مراجعه به سایت سازمان سنجش نسبت به ثبت‌نام خود برای کنکور ۹۷ اقدام کنند و تا هشتم بهمن‌ماه نیز بیشتر فرصت ندارند.

 

پشت‌کنکوری‌ها جا نمانند

از آنجایی که کنکور سراسری سال آینده، برای پذیرش دانشجو در دوره‌های روزانه، نوبت دوم یا شبانه، نیمه‌حضوری مجازی و پردیس‌های خودگردان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام نور، موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی و همچنین کد رشته‌های تحصیلی با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می‌شود؛ همه داوطلبان که خواهان ورود به دانشگاه هستند، باید در این آزمون شرکت کرده و بعد از قبولی در آن راه‌شان برای ورود به دانشگاه مورد علاقه‌شان هموار خواهد شد.

تکمیل‌ظرفیت کارشناسی‌ارشد دانشگاه آزاد اسلامی تا اواسط بهمن ادامه دارد

از کنکور سال آینده که بگذریم، افراد بسیاری منتظر بودند تا بتوانند با استفاده از تکمیل‌ظرفیت مقطع کارشناسی‌ارشد، وارد دانشگاه آزاد اسلامی شوند؛ تکمیل‌ظرفیتی که ثبت‌نام آن از ۲۶ دی‌ماه آغاز شده و تا ۱۱ بهمن‌ماه نیز ادامه خواهد داشت. البته این بار داوطلبان باید با مراجعه به سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی به آدرس azmoon.org نسبت به انتخاب رشته خود اقدام کنند. با این حال داوطلبانی که می‌خواهند در این تکمیل‌ظرفیت ثبت‌نام کنند، باید دو شرط اصلی را دارا باشند؛ داوطلب پس از شرکت در کنکور کارشناسی‌ارشد، در هیچ دانشگاهی (حتی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی) پذیرفته نشده باشد و در کارنامه صادره از سوی سازمان سنجش، در رشته/ گرایش‌های دایر در دانشگاه آزاد اسلامی مجاز به انتخاب رشته باشد، همان دو شرط اصلی داوطلبان برای ثبت‌نام در تکمیل‌ظرفیت کارشناسی‌ارشد محسوب می‌شود.

داوطلبان خواهان ثبت‌نام در رشته‌های بدون آزمون حواسشان را جمع کنند

از افراد پشت کنکوری و کارشناسی‌ارشد که بگذریم، داوطلبانی نیز خواهان ثبت‌نام در رشته‌های بدون آزمون مقطع کارشناسی پیوسته و ناپیوسته نیمسال دوم دانشگاه آزاد اسلامی هستند. ثبت‌نام از داوطلبان در این رشته‌ها از ۲۸ دی‌ماه شروع شده و داوطلبان تا ۱۱ بهمن ماه فرصت دارند با مراجعه به سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی نسبت به ثبت‌نام خود اقدام کنند. داوطلبانی که خواهان ثبت‌نام در مقطع کارشناسی ناپیوسته هستند، پیش از ثبت‌نام باید با مراجعه به سایت دانشگاه آزاد اسلامی و اطلاع کامل درباره رشته‌ها، نسبت به ثبت‌نام در ۲۰ رشته‌محل این دانشگاه اقدام کنند. همچنین داشتن دیپلم کامل نظام قدیم متوسطه یا مدرک پیش‌دانشگاهی نظام جدید متوسطه و همچنین داشتن مدرک کاردانی (پیوسته و ناپیوسته) برای ثبت‌نام داوطلبان در دوره پذیرش براساس سوابق تحصیلی مقطع کارشناسی پیوسته الزامی است. متقاضیان کارشناسی ناپیوسته نیز باید مدرک کاردانی (پیوسته و ناپیوسته) و کاردانی دانشگاه جامع علمی کابردی را دارا باشند و با این مدارک می‌توانند در هر رشته‌ای از کارشناسی ناپیوسته براساس معدل مندرج در مدرک فارغ‌التحصیلی مقطع کاردانی ثبت‌نام کنند.

پاسخ دهید

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...