زمان ثبت نام ترمیم معدل برای کنکور۹۷

زمان ثبت نام ترمیم معدل برای کنکور۹۷

ثبت نام ترمیم معدل: پس از شکایت عده ای مبنی برا تاثیر معدل در کنکور و عدم امکان جبران، آموزش و پرورش از خرداد ۹۵ اقدام به برگزاری آزمون های ترمیم معدل نموده که جزئیات این آزمون بارها مورد سوال قرار گرفته است. سوالاتی که در این زمینه مطرح میشود:

 
۱- آزمون ترمیم معدل برای چه دانش آموزانی است؟
۲- چند بار می توانم برای ترمیم معدل اقدام کنم؟
۳- چند درس را می توانم دوباره امتحان بدهم؟
۴- زمان ثبت نام آزمون ترمیم معدل؟
۵- هزینه ترمیم معدل چقدر است؟
۶- برای کدام دروس ثبت نام کنم بهتر است؟
۷- اگر نمره آزمون ترمیم معدل کمتر از نمره امتحان اصلی بنده باشد، کدام یک را در کنکور تاثیر می دهند؟
۸- آیا این نمره های جدید در مدرک هم تاثیر داده خواهد شد؟
۹- آیا نمرات آزمون ترمیم ارزش یکسانی با آزمون نهایی دارد؟
۱۰- مهلت ثبت نام ترمیم معدل ۹۷ کی است؟

 

ثبت نام ترمیم معدل کنکور ۹۷
نکته ۱ : این قانون برای داوطلبانی هستش که  دیپلمشون رو بعد از سال ۸۴ گرفته‌ان و آنهایی که دیپلمشون را قبل از سال ۸۴ گرفته‌اند نمی‌تونن در این امتحان های ترمیم نمرات شرکت کنن .
نکته ۲ : امتحان‌ها فقط از درس‌های نهایی سال سوّم دبیرستانه و نه پیش‌دانشگاهی!  و کسانی که میخواهند در این طرح شرکت کنن باید به‌صورت داوطلب آزاد در مراکز بزرگسالان یا روزانه‌های دولتی که از طرف آموزش‌و‌ پرورش استان‌ها اعلام می‌شود نام‌ نویسی کنند و در امتحان‌های نهاییخرداد یا شهریور یا دی‌ماه شرکت کنند .
نکته ۳ : فرد باید در همون منطقه‌ی آموزشی (منطقه‌ی سهمیه مناطق) که فارغ‌التحصیل شده امتحان بده یعنی اگر در منطقه‌ی ۲ آموزش و پرورش کشور فارغ‌التحصیل شده‌ (در شهرهایی که منطقه‌ی۲ حساب میشن) در شهرهای همان منطقه باید امتحان بده و نمی‌تونه در منطقه‌ی ۱ یا منطقه‌ی ۳ امتحان بده.
نکته ۴ : یک داوطلب می‌تونه یک یا چند درس را انتخاب کنه و فقط در یک نوبت حقّ شرکت در قانونِ ترمیم نمره‌های امتحان نهایی رو داره؛ یعنی این‌طور نیست که من بتونم  یک تعداد درس رو تو خردادماه امتحان بدم و یک تعداد رو در شهریور و یک تعداد رو در دی‌ماه؛ بلکه فقط یک‌بار حق دارم در این طرح شرکت کنم: خرداد یا شهریور یا دی. یک یا چند درس را می‌تونیم انتخاب کنیم. همه‌ی درس‌ها هم می‌تونه باشد، و این به انتخابِ دواطلبه .
نکته ۵ : تأکید شده‌است که نمره‌های جدید، جایگزینِ نمره‌ی قبلی در مدرکِ تحصیلی یا همان کارنامه نخواهد شد و فقط برای تأثیر تو کنکور موردِ استفاده قرار خواهد گرفت؛ یعنی نمراتی که برای سازمان سنجش برای تاثیر در کنکور ارسال میشه.  پس دیپلم جدید و یا تغییرِ معدّلِ دیپلمی در کار نخواهد بود. نمره‌ها در سامانه‌ی «ساحت» ثبت می‌شه که داوطلبان بتونن از این نمره‌ها فقط برای تاثیر در آزمون کنکور سراسری استفاده کنن.
نکته ۶ : اگر در امتحان ترمیم نمره شما کمتر از نمره اولتون شد شما این اختیار رو دارید که نمره بهتر رو برای تاثیر در کنکور انتخاب کنید . یعنی مثلا بار اول نمره شما تو درس فیزیک شده ۱۶ بار دوم که برای ترمیم شرکت میکنید میشه ۱۴ و شما میتونید انتخاب کنید که همون نمره اول در کنکور شما تاثیر داده بشه .
نکته ۷ : شهریه‌ای که باید داوطلب در امتحان‌ها پرداخت کند توسّط اداره‌ی کلّ استان‌ها باید مشخص شود و محدوده‌ی مشخّصی برایش در آیین‌نامه عنوان نشده‌است. مثلا تا جایی که ما خبر داریم بعضی مناطق به ازای هر واحد حدود ۶ هزار تومن . یعنی یک درصد ۴ واحد حدود ۲۴ هزار تومن .
نکته ۸ : اینکه آیا دانشجوبان هم می‌توانند در این امتحان‌ها شرکت کنن یا نه، در آیین‌نامه فقط بندی وجود دارد که برای کسانی که در این طرح شرکت می‌کنند نباید محدودیت نظام وظیفه داشته باشیم. گمان می‌رود کسی که در حال گذراندن دوره‌ی دانشجویی است و معافیتِ نظام وظیفه‌اش به‌صورت معافیت تحصیلی است، بتونه در این طرح شرکت کنه و محدودیت براش قائل نشن .

پاسخ دهید

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...