ممنوعیت ثبت نام کنکور سراسری۹۷

ممنوعیت ثبت نام کنکور سراسری۹۷

هرساله ثبت نام کنکور سراسری با کلی دغدغه و استرس همراه بوده است.هم اکنون که نزدیک به ثبت نام کنکور سراسری ۹۷ است لازم میدانیم جهت رفع استرس شما عزیزان توضیحاتی را ارائه دهیم. افرادی که میخواهند در کنکور سراسری شرکت میکنند با یکسری ممنوعیت ها روبرو هستند. که قبل از ثبت نام باید از آن آگاهی یابند. در این مقاله میخواهیم توضیحی در رابطه با کنکور سراسری ۹۷ بدهیم.اگر سوالی در رابطه با کنکور سراسری ۹۷ – ۹۸ داشتید که در این مقاله پاسخش را نیافتید با مشاورین صدای مشاور تحصیلی تماس بگیرید.
ممنوعیت ثبت نام افرادی که دیپلم فنی یا کارودانش دارند
افرادی که دیپلم فنی و حرفه ای و کاردانش دارند و فاقد مدرک پیش دانشگاهی یا کاردانی هستند،حق ثبت نام در آزمون سراسری سال ۹۷ را ندارند. اگر در آزمون ثبت نام کنند به عنوان متخلف شناخته میشوند.
پذیرش دانشجو در رشته‌های تحصیلی: آهنگسازی، ادبیات نمایشی، ارتباط تصویری، بازیگری ـ  کارگردانی، طراحی پارچه، طراحی صحنه، طراحی صنعتی، طراحی لباس، عکاسی، کاردانی هنرهای تجسمی، کتابت و نگارگری، مجسمه سازی، موسیقی نظامی، نقاشی، نمایش عروسکی ، نوازندگی موسیقی ایرانی و نوازندگی موسیقی جهانی در گروه‌ آزمایشی هنر به صورت متمرکز و با شرایط خاص صورت می‌پذیرد.
ممنوعیت ثبت نام پذیرفته شدگان دوره های روزانه
داوطلبانی که از سال‌ تحصیلی‌ ۶۴ به‌ بعد، دو نوبت‌ در آزمون‌های‌ ورودی‌ (دوره‌های‌ روزانه‌) رشته‌های تحصیلی متمرکز یا نیمه‌متمرکز پذیرفته‌ شده‌ باشند، حق ثبت‌نام و شرکت در آزمون سراسری سال ۹۷را ندارند.براساس ضوابط، دانشجویان ورودی قبل از سال ۹۶ دوره روزانه دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی در صورتی می‌توانند در آزمون سراسری سال ۹۷ ثبت‌نام کنند که واجد شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام آزمون مذکور باشند و همچنین حداکثر تا تاریخ اول اسفندماه ۹۶ نسبت به انصراف قطعی از تحصیل اقدام کنند.
 
شرایط و ضوابط ثبت‌نام و شرکت در آزمون سراسری ۹۷ – ۹۸ ، در دفترچه راهنمای شماره ۱ آزمون درج شده است و هرگونه‌ تغییر در شرایط و ضوابط ثبت‌نام این آزمون، از طریق همین سایت و یا از طریق کانال تلگرام کنکور و انتخاب رشته اطلاع رسانی خواهد شد.
زمان ثبت نام در کنکور ۹۷ 
بنابه اطلاعیه که سازمان سنجش منتشر کرده است ، ثبت نام در کنکور سراسری ۹۷ از یکم بهمن ۹۶ آغاز میشود و تا هشتم بهمن ماه ادامه خواهد داشت.(عموماً این زمان تمدید میشود،اما ترجیحا جهت جلوگیری از بروز هرگونه مشکل ثبت نام خود را در روزهای ابتدایی انجام دهید. اگر ثبت نام امسال همانند سال قبل باشد، یک زمانی را مشخص میکنند برای داوطلبانی که از ثبت نام جاا مانده اند و یا اطلاعات ثبت نامی خود را اشتباه ثبت کرده اند. زمانی را مشخص میکنند برای داوطلبانی که از ثبت نام جاا مانده اند و یا اطلاعات ثبت نامی خود را اشتباه ثبت کرده اند.

پاسخ دهید

2 نظر

فائزه  ۱۳۹۶/۱۰/۱۳ - ۰۶:۰۴:۴۱

سلام اقای سلیمانی توروخدا جواب بدین . من واقعا نگران شدم من فارغ التحصیل تجربی هستم اما بعلت بیماری نتونستم دو درس پیش دانشگاهی رو پاس کنم فعلا . الان منم حق شرکت رو ندارم ینی و متخلف شناخته میشم ؟؟

علی سلیمانی (sanjeshy)  ۱۳۹۶/۱۰/۱۶ - ۰۱:۱۲:۴۵

سلام . خیر شما میتوانید در کنکور شرکت و تا تاریخ 31 شهریور 97 آن دو درس را قبول شوید .

سارا  ۱۳۹۶/۱۱/۰۶ - ۱۲:۱۸:۱۱

سلام استاد. من هرچقدر با سازمان سنجش تماس ميگيرم جوابي نميدن، من ليسانس رياضي محض روزانه و فوق ليسانس مهندسي عمران روزانه دارم. ميخاستم ببينم طبق بند ج دفترچه راهنما من نميتونم ازمون سراسري شركت كنم يا مانعي ندارد؟

علی سلیمانی (sanjeshy)  ۱۳۹۶/۱۱/۰۹ - ۰۱:۱۸:۳۲

سلام شما مشکلی برای شز=رکت ندارید ولی رشته های پزشکی و داندن و داروسازی را باید در پردیس خودگران و یا مازاد تحصیل نمایید.