تصویر ثابت

اسلایدر

ابزار هدایت به بالای صفحه

کنکور | بزرگترین و کاملترین مخزن مطالب علمی کشور
همشاگردی ، بزرگترین و کاملترین مخزن مطالب علمی کشور
ثبت نام کنکور 95 آغاز شد *** 09128588682 - 09394085800
 • مطالب اخیر سایت
 • صفحات سایت
 • آخرین ارسال های انجمن

  همایش مشاوره و برنامه ریزی تحصیلی آموزش و پرورش جویم

  http://s1.picofile.com/file/8286580692/photo_2017_02_16_13_35_07.jpg

  همایش بزرگ مشاوره و برنامه ریزی تحصیلی و کارگاه تخصصی کوچینگ در سالن شهید رجایی آموزش و پرورش جویم با حضور استاد علی سلیمانی و استاد سید علی حسینی برگزار گردید .

  ادامه مطلب

  تاریخ: 1395/بهمن/28
  نویسنده: alisoleimany70
  بازدید: 32
  ثبت‌نام تکمیل ظرفیت (جدید) آزمون سراسری 95

   

   سازمان سنجش آموزش کشور به اطلاع کلیه داوطلبانی که در آزمون سراسری سال 1395 شرکت کرده و در جلسه آزمون حاضر بوده‌اند، می‌رساند که بعضی از دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، پس از اعلام نتایج نهایی آزمون فوق، علاوه بر ظرفیت‌های‌ مندرج در دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (دفترچه شماره 2)، برای پذیرش دانشجو اعلام ظرفیت نموده یا متقاضی تکمیل ظرفیت بعضی از رشته‌های خود شده‌اند؛ لذا کلیه داوطلبان حاضر در جلسه آزمون با نمره کل مساوی یا بیشتر از یک (با توجه به کارنامه نتایج علمی اولیه) می‌توانند براساس ضوابط و شرایط مندرج در این اطلاعیه و دفترچه‌های راهنمای شماره 1 و 2 و سایر اطلاعیه‌های مربوط، از روز یکشنبه مورخ 23/8/95 لغایت چهارشنبه مورخ 26/8/95 به سایت اینترنتی این سازمان به نشانی: www.sanjesh.org مراجعه و ضمن اطلاع از کدرشته‌های مربوط، نسبت به ثبت‌نام و تکمیل فرم انتخاب رشته (حداکثر 50 کدرشته محل) به روش اینترنتی، اقدام نمایند.

  ادامه مطلب

  تاریخ: 1395/آبان/24
  نویسنده: alisoleimany70
  بازدید: 47
  دانشگاه قطعه سازان بدون کنکور دانشجو می پذیرد

  دانشگاه قطعه سازان بدون کنکور دانشجو می پذیرد

   

  خودرونویس: مرکز آموزش علمی کاربردی ایران لوازم قطعه وابسته به وزارت صنعت، معدن و تجارت و تحت نظارت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای سال تحصیلی جدید دانشجو می پذیرد.

  دانشگاه قطعه سازان بدون کنکور دانشجو می پذیرد

  **به گزار خودرونویس، پذیرش دانشجو در این مرکز برای دو مقطع کاردانی و کارشناسی خواهد بود که در مقطع کاردانی شش رشته تعمیرات مکانیکی، کنترل وکیفی قطعات خودرو، حسابداری صنعتی، نقشه کشی صنعتی، ماشین افزار و لجستیک زنجیره تامین را در بر می گیرد.

  ادامه مطلب

  تاریخ: 1395/آبان/8
  نویسنده: alisoleimany70
  بازدید: 52
  دریافت پرینت کارت آزمون بیش از ۹۰ درصد داوطلبان

  دریافت پرینت کارت آزمون بیش از ۹۰ درصد داوطلبان

   

  مشاور عالی سازمان سنجش گفت:بیش از ۹۰ درصد داوطلبان آزمون سراسری تا ساعت ۱۶ امروز پرینت کارت و برگ راهنمای آزمون را دریافت کردند.

  حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش گفت: تا ساعت ۱۶ عصر امروز تعداد ۷۴۴ هزار و ۷۰۰ نفر یا به عبارتی ۹۰ درصد از داوطلبان شرکت کننده در آزمون سراسری سال ۹۵ پرینت کارت خود را دریافت کردند. 
   
  مشاور عالی سازمان سنجش گفت: در عین اینکه امروز آخرین مهلت دریافت پرینت کارت آزمون سراسری است، داوطلبانی که فردا  صبح آزمون دارند می‌توانندتا ۲۴ امشب ،‌داوطلبانی که فردا عصر آزمون دارند تا ساعت ۱۱ صبح و داوطلبانی که جمعه صبح آزمون دارند تا ساعت ۱۸ فردا و کسانی که در گروه آزمایشی زبان شرکت کردند تا ساعت ۱۱ صبح جمعه می‌توانند پرینت کارت و برگه راهنمای آزمون را دریافت کنند.

  ادامه مطلب

  تاریخ: 1395/تیر/24
  نویسنده: alisoleimany70
  بازدید: 67
  رقابت کنکوریها از پنج شنبه

  رقابت کنکوریها از پنج شنبه

   

  7 هزار و 854 دانش اموز استان این هفته در آزمون سراسری ورود به دانشگاهها با هم رقابت می کنند .

  نماینده تام الاختیار سازمان سنجش در استان قزوین گفت:   59 درصد از شرکت کنندگان یعنی 4 هزار و 635 نفر دختر هستند.

  کاویانی اضافه کرد : ازمون امسال در قزوین در سه حوزه دانشگاه بین المللی امام خمینی ، دانشگاه پیام نور قزوین و اموزشکده فنی حرفه ای برگزار می شود .

  به گفته نماینده تام الاختیار سازمان سنجش در استان ، دانش اموزان در گروههای ازمایشی ،ریاضی فیزیک ، علوم تجربی ، علوم انسانی ، هنر و زبان با یکدیگر رقابت می کنند .

  ادامه مطلب

  تاریخ: 1395/تیر/21
  نویسنده: alisoleimany70
  بازدید: 83
  با این تکنیک ها استرس خود را برای کنکور از بین ببرید

  با این تکنیک ها استرس خود را برای کنکور از بین ببرید/ کنکوری ها "لبنیات" نخورند!

   

  با نزدیک شدن به کنکور سراسری استرس و اضطراب در بین داوطلبان افزایش پیدا می کند اما طبق نظر متخصصان با رعایت برخی نکات تغذیه‌ای می توان تا حد زیادی این مسئله را کاهش داد.

  با پیشرفت تکنولوژی و صنعتی شدن جوامع، استرس جز جداناپذیر زندگی شده و اگر راه مبارزه با این حالت روحی را ندانیم به عواقب جبران‌ناپذیر آن دچار می شویم. این نکته حائز اهمیت است که در کنار تمام نکاتی که برای رفع این حالت باید رعایت کرد از تاثیر مواد غذایی نیز نمی توان غافل بود.

  ادامه مطلب

  تاریخ: 1395/تیر/15
  نویسنده: alisoleimany70
  بازدید: 86
  رییس سازمان امور دانشجویان:قیمت غذای دانشجویی تا مهرماه افزایش نمی یابد

   

   دکتر مجتبی صدیقی گفت: قیمت غذای دانشجویی در کمیته ای تخصصی متناسب با تورم موجود درکشور تعیین می‌شود که این نرخ گذاری به صورت سالانه انجام می‌شود؛ بنابراین، در ترم تحصیلی جاری افزایش قیمت نخواهیم داشت.

  وی افزود: کمیته تخصصی مربوط به نرخ گذاری غذای دانشجویی، شهریورماه سال آینده تشکیل جلسه خواهد داد و قیمت غذای دانشجویی متناسب با نرخ تورم در آن زمان برای سال ۹۵ تعیین خواهد شد.

  ادامه مطلب

  تاریخ: 1394/اسفند/3
  نویسنده: alisoleimany70
  بازدید: 117
  حذف کنکور و اما و اگرهای آن

  حذف کنکور و اما و اگرهای آن

   

  خبر «شکایت یک شهروند قانون کنکور را تغییر داد» هفته گذشته در رسانه‌ها بازتاب داشت و دانش آموزان سال سوم و چهارم را بیش از هر گروه سنی و اجتماعی دیگر به خود واداشت

  به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، خبر «شکایت یک شهروند قانون کنکور را تغییر داد» هفته گذشته در رسانه‌ها بازتاب داشت و دانش آموزان سال سوم و چهارم را بیش از هر گروه سنی و اجتماعی دیگر به خود واداشت.

  ادامه مطلب

  تاریخ: 1394/بهمن/25
  نویسنده: alisoleimany70
  بازدید: 583
  توضیح رییس سازمان سنجش آموزش کشور درباره رای دیوان عدالت اداری

   

   دکتر ابراهیم خدایی، معاون وزیر علوم و رییس سازمان سنجش آموزش کشور، درباره رای دیوان عدالت اداری اعلام کرد: رای دیوان عدالت اداری درباره تاثیر ۲۵ درصدی معدل سال سوم متوسطه در کنکور، رای به ابطال قانون مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجو نیست؛ بلکه، رای به ابطال بندی از این مصوبه به معنی تاثیر قطعی ۲۵ درصدی معدل در سنجش و پذیرش است.

  ادامه مطلب

  تاریخ: 1394/بهمن/19
  نویسنده: alisoleimany70
  بازدید: 121
  خودکشی ۱۳ دانش‌آموز؛ هشداری که جدی گرفته نمی‌شود

  مشکل نظام تعلیم و تربیت از نابرابری عدالت آموزشی فراتر رفته و به عواملی رسیده است که دست به دست هم می دهند تا دانش آموزی تصمیم بگیرد به زندگی خود پایان دهد.

   مشکل نه مداد است نه پاک کن، نه نداشتن کیف است و نه داشتن کفش‌های پاره، مشکل نه لباس های مندرس دانش آموزی از خانواده‌ای تهی دست است و نه دوری و ناهمواری راهِ مدرسه؛ همه این ها را می توان با جشن عاطفه یا کمی همت از سوی مسئولان وزارت آموزش و پرورش حل کرد.

  ادامه مطلب

  تاریخ: 1394/بهمن/9
  نویسنده: alisoleimany70
  بازدید: 173
  سکوت مسئولان وزارت آموزش و پرورش تاکجا !

   

  مشکل نظام تعلیم و تربیت از نابرابری عدالت آموزشی فراتر رفته و به عواملی رسیده است که دست به دست هم می دهند تا دانش آموزی تصمیم بگیرد به زندگی خود پایان دهد.

  مشکل نه مداد است نه پاک کن، نه نداشتن کیف است و نه داشتن کفش‌های پاره، مشکل نه لباس های مندرس دانش آموزی از خانواده‌ای تهی دست است و نه دوری و ناهمواری راهِ مدرسه؛ همه این ها را می توان با جشن عاطفه یا کمی همت از سوی مسئولان وزارت آموزش و پرورش حل کرد. به قول قدیمی ها؛ جای ضرر مالی زود پر می شود. گرچه در بسیاری از موارد برای حل همین مسائل مالی هم درمانده‌ایم.

  ادامه مطلب

  تاریخ: 1394/بهمن/9
  نویسنده: alisoleimany70
  بازدید: 371
  چگونگی انتخاب رشته تکمیل ظرفیت آزمون سراسری

   

  مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه ۵۸ هزار و ۳۸۶ نفر برای مرحله تکمیل ظرفیت آزمون سراسری پذیرفته شدند، گفت: نام‌نویسی پذیرفته‌شدگان، چهاردهم تا شانزدهم آذرماه انجام می‌شود.

  ادامه مطلب

  تاریخ: 1394/آذر/11
  نویسنده: alisoleimany70
  بازدید: 184
  فردا؛ اعلام‌ نتایج‌ آزمون‌ استخدامی‌ آموزش‌وپرورش

  نتایج نهایی آزمون استخدامی آموزش و پرورش با دو هفته تاخیر اعلام خواهد شد.

  "حسین توکلی" مشاور عالی سازمان سنجش در گفتگو با خبرنگار دانشگاه و کنکور گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران، اظهار داشت: طبق تفاهم‌نامه با آموزش و پرورش مقرر شده بود که نتایج اصلی استخدامی آموزش و پرورش سال 94 در تاریخ 30 مهر ماه یا اوایل آبان ماه اعلام شود که این تاریخ به مدت یک هفته به تعویق افتاد و تصمیم گرفته شد که نتایج آزمون دیر تر اعلام شود.

  ادامه مطلب

  تاریخ: 1394/آبان/15
  نویسنده: alisoleimany70
  بازدید: 208
  ثبت نام بدون کنکور در دانشگاه قرآن و حدیث تمدید شد

  پذیرش دانشجو از میان علاقه‌مندان به تحصیلات دانشگاهی غیر حضوری و اینترنتی در رشته‌های علوم و معارف قرآن و علوم حدیث تا 13 آبان تمدید شد.
  مسلم خرمشاد مدیر روابط عمومی مرکز آموزش الکترونیکی با اعلام این خبر گفت:  پیرو اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور زمان ثبت نام تا روز چهارشنبه 13 آبان ماه ادامه دارد و متقاضیان می‌توانند از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org نسبت به دریافت دفترچه راهنما وثبت نام در رشته‌های مجازی دانشگاه قرآن و حدیث  در دو رشته علوم حدیث  با کد23689، و رشته علوم و معارف قرآن با کد 23690 اقدام نمایند.

  ادامه مطلب

  تاریخ: 1394/آبان/10
  نویسنده: alisoleimany70
  بازدید: 264
  برنامه مراکز مشاوره دانشجویی در سال جدید تحصیلی اعلام شد

   

  اخبار,اخباردانشگاه ,مراکز مشاوره دانشگاه ها

  رئیس دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان برنامه های مراکز مشاوره دانشگاه های سراسرکشور را در سال تحصیلی جدید اعلام کرد.

  دکتر حمید یعقوبی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص برنامه های مراکز مشاوره دانشجویی در سال تحصیلی جدید گفت: یک نشست یک روزه با حضور دبیران استانی مراکزمشاوره، برای هماهنگی برنامه های آغاز سال تحصیلی در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد.

  ادامه مطلب

  نویسنده: alisoleimany70
  بازدید: 263
  جزئیات ثبت نام قبول‌ شدگان کنکور ۹۴/ انتشار کارنامه در ۲۶ شهریور

  جزئیات ثبت نام قبول‌ شدگان کنکور ۹۴/ انتشار کارنامه در ۲۶ شهریور

   

   
  قبول شدگان کنکور می توانند در روزهای ۲۲ تا ۲۵ شهریورماه در مراکز آموزش عالی که قبول شده اند، ثبت نام کنند.

   

  ​به گزارش خبرنگار  حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، اسامی پذیرفته‌شدگان نهایی در دوره‌های روزانه،‌ نوبت‌دوم ‌(شبانه)، دانشگاه ‌پیام‌نور، پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان، دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی، موسسات غیرانتفاعی و غیردولتی، رشته‌های تحصیلی مجازی و پردیس خودگردان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور
  است.
   
   

  ادامه مطلب

  نویسنده: alisoleimany70
  بازدید: 144
  نگاه کردن به کتاب‌ همانا و خمیازه کشیدن همانا

  نگاه کردن به کتاب‌ همانا و خمیازه کشیدن همانا

   

  در هنگام مطالعه باید خط برانگیختگی‌تان در سطح بهینه باشد و فعالانه به کتاب جان دهید تا دچار خواب‌آلودگی نشوید.

  به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، بطور کلی والدین از این که فرزندانشان هنگام مطالعه می‌خوابند شکایت می‌کنند، این حالت بین همه متداول است که وقت خواندن خمیازه می‌کشیم و یا می‌خوابیم. خمیازه کشیدن یک فرآیند غیر ارادی شامل باز کردن دهان، تنفس عمیق و پر کردن ریه‌ها از هوا می‌باشد که شاید بتوان گفت: راهی است برای خنک کردن مغز و معمولا واکنش طبیعی به خستگی و خواب‌آلودگی است که تقریبا از زمان پیش از تولد و به عبارت دقیق تر از دوره جنینی و در یازده هفته‌ای قابل مشاهده است.

  ادامه مطلب

  نویسنده: alisoleimany70
  بازدید: 458
  درس‌ها پشت گوش می‌ماند!

  کم شنوایی

   

   

   

  بسیاری از کم شنوایی‌ها که تا مدرسه، شناخته نشده‌اند، می‌توانند دلیلی بر عقب ماندگی تحصیلی دانش آموزان نسبت به سایر همکلاسی‌هایشان باشند. این افراد اغلب وضعیت درسی مطلوبی ندارند و به عنوان افراد بی‌توجه و یا حتی دارای مشکلات ذهنی برچسب زده می‌شوند.

  ادامه مطلب

  نویسنده: alisoleimany70
  بازدید: 468
  وقتی درسی را یاد نمیگیریم!

   

  اختلال یادگیری,مشکلات درسی

  آمار دانش آموزانی که اختلال یادگیری به معنای خاص دارند بین 4 تا 12 درصد گزارش شده است که نسبت پسران به دختران 2 به 1 تا 4 به 1 است. بی تردید شمار افرادی که دچار برخی مشکلات یادگیری هستند به مراتب بیش از این است

  ادامه مطلب

  نویسنده: alisoleimany70
  بازدید: 473
  چگونه می توان تمرکز حواس داشت؟

   

   

  تمرکز حواس

   

  همه ما توانایی متمرکز شدن را داریم. نوشتن یک داستان، نواختن پیانو یا مجذوب یک فیلم سینمایی شدن، همگی به تمرکز نیاز دارند. ولی گاهی اوقات افکار شما پراکنده است و ذهنتان از موضوعی به موضوع دیگر کشیده می شود. در چنین مواقعی است که نیاز دارید یاد بگیرید چگونه حافظه خود را تقویت کنید.

  تقویت حافظه عبارت است از یادگیری های منظم ذهنی و مرتب کردن عواملی که یکباره به ذهن ما خطورمی کنند.

  ادامه مطلب

  نویسنده: alisoleimany70
  بازدید: 482
  چرا موقع مطالعه خوابمان می گیرد؟

   

  دلایل خواب آلودگی هنگام مطالعه

  خوابیدن پیش از امتحان به یادآوری مطالب کمک می کند

   

  خوابیدن یک فرایند طبیعی است که در فاصله های زمانی خاص رخ می دهد و خواب بهترین راه برای استراحت بدن است. اما مهم است که واقعیت هایی مانند کجا بخوابیم، چه مدت بخوابیم و چه وقت بخوابیم را در نظر بگیریم.

  بعضی ها بعد از غذاخوردن یا در حال رانندگی و یا حتی هنگام مطالعه دچار خواب آلودگی می شوند. دلیل همه این ها ممکن است به نوع غذایی که ما می خوریم، محیط و سلامتی بدن ما بستگی داشته باشد.

  ادامه مطلب

  نویسنده: alisoleimany70
  بازدید: 443
  صفحات سایت
  >>    1   2   3    <<