تصویر ثابت

» بازدیدهای امروز : 1069
» بازدیدهای دیروز : 8276
» بازدیدهای هفته : 42935
» بازدیدهای ماه : 9345
» بازدیدهای سال : 1290786
» کاربران آنلاین : 0 نفر
» میهمان های آنلاین : 45 نفر
» کل اعضا : 2575
» کل مطالب : 1884
» کل نظرات : 627

آخرین ارسال های تالار گفتمان
عیدتان مبارک

دندانپزشکی جزو رشته‌هایی محسوب می‌شود که بسیاری از دانش آموزان رشته تجربی تمایل دارند تا آن را به عنوان شغل آینده خود انتخاب نمایند. در این مطلب به معرفی رشته دندانپزشکی خواهیم پرداخت تا داوطلبان کنکور رشته تجربی هرچه بیشتر با آن آشنا شوند.

 

معرفی رشته دندانپزشکی

 

دندانپزشکی به دو دوره جداگانه ۲ و ۴ ساله تقسیم می‌شود که دانشجویان در ۲ سال ابتدایی میبایست مشغول پاس کردن علوم پایه مانند: بیوشیمی، آناتومی، بافت شناسی، فیزیولوژی، ژنتیک، میکروب شناسی، پاتولوژی و ایمنی شناسی شود. پس از آن نیز دانشجویان بایستی یک امتحان سراسری علوم پایه دهند تا در صورت قبولی بتوانند وارد دوره تخصصی دندانپزشکی شوند در ادامه با پاس کردن دروس تخصصی همانند: آسیب شناسی فک و دهان، ارتودنسی، اندونتیکس، پروتزهای ثابت و متحرک، پریودنتولوژی، ترمیمی، بیماری‌های دهان و دندان، انواع جراحی دندان، دهان و فک و صورت، دندانپزشکی کودکان و رادیولوژی‌های دهان و فک و صورت مشغول شوند.

 

در ادامه دانشجویان می‌توانند پس از گذراندن واحدهای مذکور بیماری‌های دهان و دندان را تشخیص داده و در قامت یک دندانپزشک عمومی اقدام به درمان بیماری‌ها نمایند. در ضمن ناگفته نماند که دانشجویان این رشته باید از دست‌های ماهر و توانمندی برخوردار باشند، چراکه بسیار از کارهای دندانپزشکی، از تراش دندان گرفته تا بازسازی، نیازمند دست‌هایی قوی و هنرمند می‌باشد تا بتواند کارهای ظریف دندانپزشکی را به نحو احسنت انجام دهد.

 

برخی از مردم بر این باورند که دندانپزشکی صرفا یک کار عملی و تکنیکی است، اما اگر دانشجوی دندانپزشکی تنها فن و تکنیک این رشته را فراگرفته باشد ولی در علوم پایه ضعیف باشد در نهایت می‌تواند دندانساز خوبی شود اما در علم پزشکی آنچنان قدرتمند نخواهد بود.

 :: بازدید: 447 مرتبه
:: موضوع: مشاوره - معرفی رشته ها

 عید نوروز، آرام آرام در حال رسیدن است و سرمان را که به هر طرف می‌چرخانیم حال و هوای عید را حس می‌کنیم: بوی بهار، تکاپوی مردم برای خرید کردن، شکوفه‌ها و ...؛ اما در این میان، برای بسیاری از داوطلبان عزیز، تعطیلات عید امسال با سال‌های دیگر، تفاوت زیادی دارد؛ زیرا نوروز، زمان تلاش و مطالعه برای کنکوری بهتر است. در مجموع، تعطیلات دو هفته‌ای نوروز برای کنکوری‌ها، یکی از حساس‌ترین روزهای سال است؛ زیرا داوطلبان کنکور پس از تعطیلات عید، مهلت زیادی برای مرور درس‌ها و تمرین بیشتر تست‌زنی ندارند؛ پس باید با یک برنامه‌ریزی خوب، هم به مطالعه خود برسند و هم فرصتی برای تمدید انرژی  از دست رفته‌شان دست و پا کنند.:: بازدید: 167 مرتبه
:: موضوع: مشاوره - معرفی رشته ها
 

 اولین گروه

موفقیت فرزندش برایش بسیار مهم بود؛ حتی بعد از امتحانات ترم اول، در یکی از روزنامه‌های کثیرالانتشار  از کادر مدرسه برای نتایج خوب فرزندش تشکر کرده بود؛ اما در خانه فضای مثبتی حاکم نبود. او با همسرش مشکل داشت و  با هم کنار نمی‌آمدند و متاسفانه در دعواها و اختلافاتشان از بچه‌ها می‌خواستند که قضاوت کنند؛ در واقع پدر و مادر، هر یک به نوعی می‌خواستند که فرزندان  طرف او را بگیرند و در این دادگاه، که احساس و عاطفه حکم می‌کند، پیروز میدان باشند.

وقتی گله فرزندش را از این جریان برایش گفتم و اینکه به خاطر جوّ نامناسب خانه نمی‌تواند تمرکز داشته باشد و افت تحصیلی پیدا کرده است، متعجب نگاهی به من انداخت و گفت: اما من همۀ شرایط را برای موفقیت او فراهم کرده‌ام. او معتقد بود که اختلافات وی با همسرش، هیچ ربطی به فرزندشان ندارد و فرزندش قدر زحمات و پولی را که او برای موفقیتش خرج می‌کند، نمی‌داند:: بازدید: 231 مرتبه
:: موضوع: مشاوره - معرفی رشته ها
راهنمای عملی انتخاب رشته کنکور سراسری 95

راهنمای عملی انتخاب رشته کنکور سراسری 95

راهنمای انتخاب رشته ی سایت سازمان سنجش

با مطالعة این دفترچه، شما با مراحل عملی و نکت ههای کاربردی برای انتخاب رشته در آزمون سراسری آشنا م یشوید.

برای اطلاع از ظرفیت رشته ههای تحصیلی و مقررات اختصاصی دانشگا هها دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری را مطالعه کنید. در صورت هرگونه مغایرت، ملاک، دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری است.:: بازدید: 483 مرتبه
:: موضوع: مشاوره - معرفی رشته ها
نکات مهم در مورد انتخاب رشته ی کنکور

عدم اطلاع از اهمیت طبقه بندی هایی چون رشته های استانی، ناحیه ای، قطبی و کشوری و یا دوره های روزانه، شبانه، متمرکز و نیمه متمرکز، شباهت ها و تفاوت ها، مزایا و معایب و شرایط اختصاصی شان، منجر به تکمیل غیر منطقی و مغشوش فرم های انتخاب رشته می گردد که در ترتیب اولویت بندی شما عمدتا علایق و خواسته های واقعی داوطلبان را بازنمایی نمی کند. از این رو دانستن موارد مشروحه ی ذیل و جدی گرفتن تذکرات در پی شان، مبنای قابل قبولی برای انتخاب رشته کارشناسانه فراهم می کند:

دوره ی روزانه : تحصیل در این رشته ها مستلرم پرداخت شهریه به دانشگاه نمی باشد. چنانچه داوطلب پس از قبولی در رشته های دوره ی روزانه به هر دلیلی ثبت نام نکند یک سال از شرکت در آزمون سراسری محروم خواهد شد.:: بازدید: 314 مرتبه
:: موضوع: مشاوره - معرفی رشته ها
 

 آزمون سراسری در کمال صحت و دقت برگزار شد و داوطلبان، یک مرحله مهم را پشت سر گذاشتند. همان گونه که در شماره‌های قبل اشاره کردیم، دیگر نباید به آزمون و نکات منفی آن فکر کرد؛ زیرا کنکور تمام شده است و نمی‌توان برای تغییر آن کاری انجام داد، و بهترین کار این است که این آزمون را تجربه‌ای برای آزمون بعدی قرار دهیم؛ اما در این میان، عده‌ای از شما عزیزان که آزمون خوبی را پشت سر گذاشته‌اید، می‌توانید خود را برای مرحله بعدی آماده نمایید. حتماً می‌پرسید این مرحله چیست؟ این مرحله که یکی از مراحل بسیار مهم و حساس کنکور است، انتخاب رشته است.

هر فردی در زندگی، بارها دست به انتخاب می‌زند. لحظات انتخاب، لحظاتی حساس هستند؛ چون با تصمیم‌گیری در مورد روش یا پدیده‌ای خاص، فرد سرنوشت خود را رقم می‌زند. انسان با انتخاب‌های خود، مسیر زندگی‌اش را تعیین می‌کند و سرنوشت خود را رقم می زند. انتخاب در زندگی از اهمیت بالایی برخوردار است. با انتخاب درست می‌توان از منابع مادی، مالی، انسانی و اطلاعاتی به شیوه‌ای مناسب بهره برداری کرده و از اتلاف این منابع جلوگیری کرد. انتخابی که مبتنی بر اطلاعات و بینش باشد، می‌تواند به تصمیم گیرنده در جلوگیری از اتلاف منابع کمک کند؛ از طرف دیگر، فرد تصمیم گیرنده، باید نسبت به انتخاب خود پاسخگو باشد؛ بنابراین، انتخاب صحیح می‌تواند فرد را از عواقب انتخاب نادرستش حفظ کند.
یکی از مراحلی که بسیاری از افراد، دست به انتخاب می‌زنند، بعد از کنکور و برای انتخاب رشته تحصیلی در دانشگاه است. این انتخاب نیز بسیار مهم و حیاتی است؛ زیرا فرد پس از انتخاب، مسیر شغلی، مالی و حتی خانوادگی خود را نیز مشخص می‌کند. انتخاب رشته تحصیلی، اهمیت فراوانی دارد؛ زیرا یک انتخاب نادرست، سبب افت علمی کشور، کاهش و حتی از بین رفتن منابع اقتصادی و انسانی، بی‌تفاوتی و بی‌انگیزه شدن دانشجو نسبت به مسایل فردی و اجتماعی و ایجاد اختلالات روانی و افسردگی او می‌شود؛ بنابراین، انتخاب رشته تحصیلی را می‌توان یکی از مهم‌ترین انتخاب‌های هر فرد پس از پایان تحصیلات دوره متوسطه برشمرد که به نوعی زندگی آینده او را ترسیم می‌کند.
کنکوری‌ها بعد از آزمون به سه دسته تقسیم می‌شوند:


:: بازدید: 312 مرتبه
:: موضوع: مشاوره - معرفی رشته ها

رتبه‌های برتر کنکور 94 چه رشته‌هایی را انتخاب کردند؟ + جزئیات

 

دانستن اینکه رتبه‌های برتر آزمون‌های سراسری گذشته چه رشته‌هایی را انتخاب کردند کمک بزرگی به انتخاب رشته روزهای آینده داوطلبان کنکور امسال می‌کند.

پس از برگزاری ماراتن نفس‌گیر کنکور 95، هرچند که داوطلبان از استرس و نگرانی تا حد زیادی راحت شدند اما از دید دیگر با نزدیک شدن به اعلام نتایج اولیه و انتخاب رشته، دلهره‌ای دیگر در راه است.:: بازدید: 472 مرتبه
:: موضوع: مشاوره - معرفی رشته ها

معرفی رشته های دانشگاه

معرفی رشته های دانشگاهی

رشته های علوم ریاضی و فیزیک،علوم تجربی، علوم انسانی،هنر و زبان های خارجه

ویژه ی انتخاب رشته ی دانشگاه ها:: بازدید: 640 مرتبه
:: موضوع: مشاوره - معرفی رشته ها

معرفی دانشگاه های ایرانی برای انتخاب رشته ی دانشگاه ها

معرفی دانشگاه های ایران

شامل دانشگاه های :

  • دولتی(وابسته به وزارت علوم تحقیقات و فناوری)
  • فنی حرفه ای
  • آزاد
  • عالی غیر انتفاعی
  • علمی کاربردی


:: بازدید: 4642 مرتبه
:: موضوع: مشاوره - معرفی رشته ها

معرفی رشته فیزیوتراپی

فیزیوتراپی یکی از رشته های توانبخشی است و توانبخشی مجموعه اقداماتی است که برای یک فرد معلول یا بیمار انجام می دهد. تا تشخیص بتواند از نظر جسمی - روانی - اجتماعی حداکثر توانائی و استقلال خویش را بدست آورد و زندگیش را به حد طبیعی نزدیک سازد کلمه فیزیوتراپی از دو بخش تشکیل شده است فیزیو به مفهوم عوامل فیزیکی و تراپی به معنای درمان است فیزیوتراپی در واقع همان طب فیزیکی است و بر خلاف رشته های دیگر طب که از داروها و مواد شیمیائی برای درمان بیمار استفاده می کند از عوامل فیزیکی و مکانیکی جهت درمان نیاز نیازمندان بهره می برند.
فیزیوتراپی می تواند جهت توانبخشی و نجات بیماران به عنوان یکی از بازوهای توانمند تیم پزشکی وارد عمل شود و جامعه ما را از زمین گیر شدن و ناتوان شدن گروهی از جوانان و سالمندان که به دلیل تصادفات و حوادث ناگوار و کهولت سن مشکل پیدا می کنند رهایی بخشد.:: بازدید: 483 مرتبه
:: موضوع: مشاوره - معرفی رشته ها

 

علوم قضایی,رشته علوم قضایی

معرفی رشته علوم قضایی
در فرهنگ پربار اسلامی و از جمله در قرآن مجید بر لزوم حکم قضایی، براساس آنچه خدا نازل کرده است، به دفعات تأکید شده است.

رعایت این دستور که درقانون اساسی جمهوری اسلامی ایران نیز مورد اشاره قرار گرفته است، ایجاب می‌کند تا کسانی که تصدی امر قضا را در محاکم کشور بر عهده می‌گیرند ضمن آشنایی با آخرین تحولاتی که در عالم حقوق رخ می‌دهد، تسلط کافی بر منابع فقه اسلامی داشته باشند، به طوری که مستقیماً بتوانند با مراجعه به کتب فقهی، مرجع احکام مربوط را استخراج نمایند.

کارشناسی علوم قضائی در جهت دسترسی به این هدف مهم تنظیم شده است و در آن تلاش شده که در عین رعایت دروس عمومی و دروس تخصصی مصوب رشته حقوق، با افزودن تعدادی واحد فقهی در برنامه درسی و تعدادی واحد عربی به عنوان دروس پیش‌نیاز، دانش‌آموختگان تسلط نسبی بر موازین فقهی پیدا کنند.:: بازدید: 462 مرتبه
:: موضوع: مشاوره - معرفی رشته ها

 

نحوه انتخاب رشته,بهترین راهنمایی های انتخاب رشته

فقط یک بار اجازه انتخاب رشته به هر داوطلب داده می شود


یکی از مراحل حساس و سرنوشت ساز دانش آموزان در دوران تحصیل ​انتخاب رشته دانشگاه​ است؛ انتخابی که پر از هیجان و اضطراب است و اگر در آن اشتباهی صورت بگیرد، جبران آن بسیار سخت و گاهی غیرممکن است.


انتخاب رشته، انتخاب آینده
این حساسیت، وظیفه مشاوران را سنگین تر کرده و ارائه مشاوره دانشگاهی را با چالش های جدی مواجه می کند، زیرا بسیاری از عوامل مثل علاقه، جایگاه علمی، استعداد، بازار کار، امکان ادامه تحصیل، شرایط خانوادگی، مراجعه به متخصصان و جنسیت در فرآیند انتخاب رشته موثر است.

 :: بازدید: 443 مرتبه
:: موضوع: مشاوره - معرفی رشته ها

معرفی رشته اویونیک هواپیما,رشته اویونیک هواپیما, الکترونیک هواپیمایی

 

معرفی رشته اویونیک هواپیما
در آسمان تیره شب، چند چراغ کوچک به چشم می‌خورد. این چند چراغ به خلبان می‌گوید که به باند فرودگاه نزدیک شده است و اکنون باید با حرکاتی آکروباتیک، خود را به سطح باند نزدیک کند و در حالی که هواپیما تکان‌های شدیدی می‌خورد، چرخ‌های جلو و عقب هواپیما را یکی پس از دیگری بر روی باند بنشاند!این صحنه‌ای است که همه ما بارها در فیلم‌های مستند و سینمایی جنگ جهانی اول و دوم دیده‌ایم.

 

اما هواپیماهای پیشرفته کنونی از فناوری‌های جدید بهره می‌گیرند و دستگاه‌های ناوبری که در کابین رو به روی خلبان قرار دارد، موقعیت باند فرودگاه را نشان می‌دهد و می‌گوید که آیا هواپیما در راستای باند است یا به چپ و راست منحرف شده است؟

 

به همین دلیل، امروزه یک خلبان ماهر، فردی است که بیشترین آگاهی و مهارت را در استفاده از آلات دقیق الکترونیکی و کامپیوتری موجود در کابین دارد؛ وسایلی که ایمنی یک پرواز، در گرو سلامتی و دقت عمل آنها است و باز به همین دلیل، در سازمان هواپیمایی هر کشوری، نصب، راه‌اندازی، نگهداری و تعمیر سیستم‌های الکترونیکی و کمک ناوبری موجود در هواپیما از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است. وظیفه‌ای که بر عهده متخصصان اویونیک هواپیما می‌باشد.:: بازدید: 334 مرتبه
:: موضوع: مشاوره - معرفی رشته ها
پشتکار درونی و حقیقی عامل موفقیت و حفظ نشاط در سپری کردن این رشته با ارزش هست، تأمل و دقت در انتخاب این رشته جایگاه ویژه ای دارد که با انتخاب آگاهانه می توان به وظایف سنگین این انتخاب به خوبی عمل کرد و در پایان سرافراز و پیروز به درجه دکتری رسید.
 
معرفی رشته پزشکی

 

مقدمه :

مطلب قابل بیان در خصوص رشته پزشکی، طول دوره این رشته است. پشتکار درونی و حقیقی عامل موفقیت و حفظ نشاط در سپری کردن این رشته با ارزش هست، تأمل و دقت در انتخاب این رشته جایگاه ویژه ای دارد که با انتخاب آگاهانه می توان به وظایف سنگین این انتخاب به خوبی عمل کرد و در پایان سرافراز و پیروز به درجه دکتری رسید.:: بازدید: 315 مرتبه
:: موضوع: مشاوره - معرفی رشته ها
 

 شاید بشر اولین بار با کشف قانون حرکت، قانونی که حیات و هستی وابسته به آن است، با علم فیزیک آشنا شد؛ علمی که به یاری ‌آن چرخ‌ها را ساخت، شکار کرد و شکارش را حمل نمود و سپس به مرور با کشف قوانین بیشتری از علم فیزیک، توانست بنیاد مسایل و قوانین طبیعت را درک و با به خدمت در آوردن و استفاده از این قوانین به تمدن قرن بیستم دست پیدا کند؛ به زبان دیگر، فیزیک‌ علم‌ زندگی‌ است‌ و می‌توان‌ گفت‌ که‌ جهان‌ در بزرگترین‌ مقیاس‌ تا ریزترین‌ مقیاس‌ در ارتباط‌ با علم‌ فیزیک‌ است؛ اما آنچه‌ در رشته‌ فیزیک‌ در حد لیسانس‌ آموزش‌ داده‌ می‌شود عبارت‌ است‌ از فیزیک‌ دبیرستانی‌ به‌ اضافه‌ فیزیک‌ قرن‌ بیستم‌.از سوی‌ دیگر می‌توان‌ گفت‌ که‌ فیزیک‌ در حد لیسانس،‌ مفاهیم‌ فیزیک‌ دبیرستانی‌ را عمیق‌تر کرده‌ و طرز برخورد با مسایل‌ فیزیکی‌ را آموزش‌ می‌دهد:: بازدید: 361 مرتبه
:: موضوع: مشاوره - معرفی رشته ها
 

 درباره تمرکز زیاد گفته‌ایم و شما هم زیاد خوانده‌ و شنیده‌اید؛ اما مگر غیر از این است که یک مشکل بزرگ بیشتر داوطلبان، عدم تمرکز لازم هنگام مطالعه یا تست زدن است؟

به تجربه می‌دانید که برای یک مطالعۀ دقیق و عمیق، نیاز به حذف عوامل بازدارنده و مزاحم اطرافتان دارید تا بتوانید فکرتان را روی مطلبی که می­خوانید، متمرکز سازید. در واقع حتی کوچک‌ترین موارد هم می‌توانند سبب برهم زدن افکار شما شوند؛ برای مثال، با به گوش رسیدن صدای تلویزیون، ممکن است که همه چیز دور سرتان بچرخد و خاطرات و افکار درهم و برهمی به ذهنتان هجوم بیاورد یا سبب برانگیختن هیجانات شما شود؛ هیجاناتی که می­توانند سبب بروز افکاری دیگر گردند و این جریان همین طور ادامه یابد.


:: بازدید: 319 مرتبه
:: موضوع: مشاوره - معرفی رشته ها

http://s6.picofile.com/file/8253130576/jk.jpg

اطلاعیه

دریافت بودجه بندی آزمون های آزمایشی  شرکت تعاونی خدماتی کارکنان سازمان سنجش آموزش کشور ( نسخه ی اولیه )

سال تحصیلی 96 - 1395

ویژه داوطلبان آزمون سراسری 96 - داوطلبان سال سوم و سنجش اول ( پایه دهم ):: بازدید: 13038 مرتبه
:: موضوع: مشاوره - معرفی رشته ها
 

 همچون پرنده‌ای باش که روی شاخه‌ای سست آواز می‌خواند، شاخه می‌لرزد، اما پرنده همچنان آواز می‌خواند؛ زیرا به پر و بالش اطمینان دارد.

یکی از کارهای بسیار مهمی که همه داوطلبان کنکور، دقت کنید همه داوطلبان کنکور، باید حتماً به آن توجه کرده و بخشی از برنامه مطالعاتی خود را برای این کار مهم درنظر بگیرند، مرور است. همان‌طور که بیشتر شما عزیزان می‌دانید، دوران جمع بندی در مراحل آمادگی برای کنکور، از مراحل بسیار مهم و سرنوشت ساز است؛ به گونه‌ای که اگر شما برنامه درست یا تلاش و جدیت درخوری در این مرحله نداشته باشید، نخواهید توانست از نتیجه مطالعه و زحمات قبلی خود بخوبی استفاده کنید.


:: بازدید: 293 مرتبه
:: موضوع: مشاوره - معرفی رشته ها

صدف وفا رتبه 8 کنکور انسانی

 

گفت‌وگو با صدف وفا رتبه ۸ کنکور انسانی ۹۴

بسیاری از رتبه‌های برتر کنکور فقط احتمال می‌دادند جزو تک‌رقمی‌ها باشند اما صدف وفا مطمئن بود که رتبه‌اش تک‌رقمی می‌شود. او که به قول خودش برنامه عجیب و خیلی فشرده‌ای داشته، معتقد است بدون یک برنامه‌ریزی خوب نمی‌توانسته به این موفقیت دست یابد؛ موفقیتی که از نظر او در رسیدن به تصورات معنا می‌شود. صدف وفا رتبه ۸ کنکور انسانی ۹۴، سال‌های پرتلاشی را پشت سر گذاشته و با آنکه ابتدا تصویر روشنی از رشته انسانی نداشته اما حالا از انتخاب این رشته راضی است و عزمش را جزم کرده تا حقوقدان خوبی شود. پیشنهاد می‌کنیم خواندن این مصاحبه جذاب را از دست ندهید.:: بازدید: 1051 مرتبه
:: موضوع: مشاوره - معرفی رشته ها

ثبت‌نام آزمون سراسری 95 نیمه دوم بهمن آغاز می‌شود

مشاور عالی سازمان سنجش از جزئیات برگزاری آزمون سراسری سال 95 خبر داد.

حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش در گفت‌وگو با خبرنگار  حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان اظهار داشت: آزمون سراسری سال 95 به منظور پذیرش دانشجویان برای دوره‌های روزانه، نوبت دوم (شبانه) نیمه حضوری مجازی و پردیس‌های خودگردان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی پیام‌نور، غیرانتفاعی و غیردولتی و همچنین کدرشته‌های تحصیلی با آزمون دانشگاه‌های آزاد برگزار می‌شود.


:: بازدید: 290 مرتبه
:: موضوع: مشاوره - معرفی رشته ها
11 روش برای تقویت حافظه
راه هایی برای تقویت حافظه


:: بازدید: 1145 مرتبه
:: موضوع: مشاوره - معرفی رشته ها
تبلیغات

 

http://www.uplooder.net/img/image/56/b8617dd8f5f82ad124d0b17da1c9e316/22.gif

http://s6.picofile.com/file/8242709150/baner_sanjeshy2.gif

http://s7.picofile.com/file/8254813900/output_Ezlo8T.gif

http://s8.picofile.com/file/8268363100/3.gif

 

 


 

   آخرین آثار منتشر شده از علی سلیمانی

          ادبیات جامع ( کنکور )

 

         جهت مشاهده کتب تالیفی و ویراستاری

                  آقای علی سلیمانی

         به سایت آدیینه بوک مراجعه نمایید